דלג לתוכן המרכזי
תפריט
צרו קשר
גישה מהירה
En
English

יריד לאביתר

יריד לאביתר

גרעין רעות בתל אביב הרימו יריד חסד גדול לזכרו של אביתר יוספי ז"ל שנהרג במהלך ניווטים בנחל חילזון.

"יריד לאביתר" הוא יוזמה מיוחדת של גרעין רעות בתל אביב, לזכרו של החייל אביתר יוספי ז"ל שנהרג במהלך ניווטים בנחל חילזון. היריד היה תחת הכותרת "זוכרים נותנים ונהנים", ומטרתו הייתה עשיית טוב לזכרו של אביתר, שהיה יליד השכונה. האירוע היה מלא בחסד. תושבי השכונה, משפחתו של אביתר ואורחים נוספים לקחו חלק ובאו לתרום, היה אירוע מרגש.

לגרעין רעות בתל אביב ישנו גמ"ח מוצרי מזון לנזקקים. המחשבה על היריד החלה  מתוך חשיבה איך לקדם את הגמ"ח ואיך להתרים עוד מוצרים וכסף עבור הנזקקים בשכונה. לאחר התלבטויות החליטו הבנות להרים יריד גדול של חסד, בו יתרמו מוצרי מזון, תרומות שיער עבור חולים ותרומות דם. אביתר יוספי ז"ל שנולד בשכונת קרית שלום  בתל אביב, נהרג לפני כמה חודשים במהלך ניווטים, ובנות הגרעין החליטו להקדיש את האירוע  לזכרו. החלום על היריד החל להפוך למציאות. קבוצה של שבע בנות מהגרעין ישבו וחשבו איך להוציא את היריד לפועל, חילקו משימות בינהן והתחילו לעבוד. הן פנו לעמותת "זיכרון מנחם" ומד"א, התרימו פרסים להגרלה גדולה, פנו לדי גיי' שירים את האווירה, גייסו את בני עקיבא, הצופים, את הנוער העובד והלומד ואת נוער השכונה- כולם למען הצלחת היריד. לקראת האירוע פנו הבנות למשפחתו של אביתר ז"ל, והמשפחה התרגשה מאוד שחושבים עליה וכך מנציחים את אביתר. בנות הגרעין עמלו על פרסום היריד, הכינו פלאיירים לבתי הספר ולגנים, תלו שלטים ברחבי השכונה, העבירו הודעות בווצאפ ובפייסבוק, ואכן תושבי השכונה שמעו והתלהבו מהרעיון.

יריד " זוכרים נותנים ונהנים" היה מורכב ממספר דוכנים. בנוסף לתרומות דם ושיער עבור חולים, היו תחנות כיף לילדים, פינת ציורים לחיילים, פינת סיפורים על אביתר, עמדת מוצרים בשנק"ל, עמדת התרמה לבית מדרש שהוקם לזכרו בסניף בני עקיבא, הייתה הגרלה עם פרסים וכמובן מגנטים למזכרת. אנשים באו בהתנדבות מלאה, להפעיל דוכנים, לצלם ולשמח. במהלך היריד בנות הגרעין עצמן התחלקו לדוכנים, כל אחת הפעילה דוכן, חלקן הסתובבו בין האנשים שהגיעו, לכוון ולעזור. הדר, בת שירות בגרעין רעות מספרת על אחד הדוכנים, "הבאנו מוצרים, על כל מוצר שמנו מחיר, אנשים בחרו איזה מוצר לתרום, ותרמו כסף בשווי המוצר". הדר מדגישה את מטרת היריד, "המטרה הייתה להראות לשכונה שאפשר לתרום ולתת מעצמך גם דברים שהם לא כסף", ואכן הגיעו כ200 משתתפים מהשכונה לתת מהלב. הגיעו מבוגרים, נוער והורים שעזבו הכל ובאו עם הילדים. שירה רמתי, בת שירות בגרעין משתפת, "אחד מהרגעים היותר משמעותיים בשירות לאומי שלי היה האירוע לזכרו של אביתר. האירוע כלל חסד, נתינה ואהבת חינם", היא ממשיכה, "ראיתי תלמידים מהתקן בוקר שלי שבאו במיוחד, רק בשביל לתת, בשביל להיות חלק".

תמונה 3
בנות הגרעין בפעולה

היו גם כאלה שלא האמינו בהצלחת היריד, אבל הבנות היו חדורות מטרה וזה אכן הצליח. נעה סינגר, בת שירות בגרעין מספרת, "עבדנו על האירוע הזה כחודש וחצי, זה באמת היה מדהים לראות איך כל כך הרבה אנשים נרתמו לעזרה ורצו להשתתף באירוע", היא ממשיכה, "חברו של אביתר, עידו, סיפר לנו שאביתר היה אדם שתמיד נהג לעסוק בחסד, אך בצניעות, בשקט ותמיד בשמחה, ולכן אני שמחה שהרמנו אירוע כזה לכבודו". הדר מוסיפה, "אנחנו יצאנו מאוד מרוגשות, החלום שלנו הפך למציאות. כל מה שבנינו והשקענו קרה, זה מספק מאוד".

לאחר האירוע הגיעו תגובות רבות לבנות השירות. הן שמעו את זה במעלית בבניין, ברחוב, בתקנים שלהן, היו תגובות מדהימות בפייסבוק ועוד. "כל אדם שמכיר אותי בשכונה ויודע שאני בת שירות פנה אליי ואמר כל הכבוד, ואיזה דבר מדהים הרמנו, " מספרת אביה ניצן, גם היא בת שירות בגרעין רעות,   "כולם שיבחו את האירוע זה היה יפה ונתן המון מוטיבציה". אביה מספרת על רגע מיוחד מהאירוע, "במהלך היריד באחת התחנות, פנתה אליי ילדה שראתה שעל החולצה שלי היה כתוב עליה "אירוע לאביתר". היא התעניינה מי זה אביתר ולמה יש אירוע לכבודו. סיפרתי לה על אביתר ואיך הוא נהרג, ואח"כ ראיתי שהיא הלכה וסיפרה לחברות שלה עליו, זה עשה לי ממש טוב".

שרית סולטן מנהלת מחוז צפון שרון משבחת ומפרגנת לבנות הגרעין, " מרגש לראות את בנות גרעין רעות בעשיה הבלתי פוסקת שלהן. מעבר לתקני הבוקר המשמעותיים בהם הן פועלות, והשנה אחה"צ עם נוער וילדים השכונה. הבנות מתאספות מידי שבוע בישיבת גרעין וחולמות כפשוטו. עם יד על הדופק, מזהות צרכים ופועלות, ולא די בכך גם מתכנסות אח"כ להפקת לקחים ומתקדמות, אשרינו שזכינו בגרעין הנפלא הזה". אביגיל חורי, רכזת בנות השירות, מספרת על העשייה שלהן ומסכמת,  "זאת הייתה גאווה בשבילי לראות איך גרעין רעות הרים לבדו את פרויקט החסד העצום הזה. הבנות החליטו שהן לוקחות את היריד על עצמן ומאותו הרגע העשייה רק הלכה והתעצמה. הן בעצמן לא האמינו שכך תהיה התוצאה. אין עליכן בנות".

תמונה2