דלג לתוכן המרכזי
תפריט
צרו קשר
גישה מהירה
En
English

תעשו כבוד

תעשו כבוד

שירות לאומי בחטיבת הסייבר של המשטרה

בשבוע שעבר התקיים טקס מצטיינים במשרד לביטחון פנים, בהיכל מנורה בתל אביב. בטקס נכחו כ5000 איש, שבאו לפרגן למתנדבים ממכבי האש, השבס, המשטרה וכו'. עדי בשירי, המצטיינת שלנו מטעם חטיבת הסייבר סינגט של המשטרה, מספרת לנו (מה שהיא יכולה כמובן) על הטקס המרגש, ועל התפקיד שלה בחטיבת הסייבר.

ביום חמישי שעבר התקיים טקס מרגש בו הוענקו פרסים למתנדבים מצטיינים של המשרד לביטחון פנים. את הפרס העניקו השר לביטחון פנים גלעד ארדן ומ"מ מפכ"ל המשטרה. באירוע נכחו כ5000 איש שהגיעו לפרגן למתנדבים שנותנים מעל ומעבר בעבודתם למען ביטחון הפנים של מדינת ישראל. "הפרס היה על עבודה מצטיינת, על אירועים משמעותיים בהם תפקדנו כראוי, ועל אירועים שצלחו במסגרת העבודה שלנו", מספרת עדי. יחד איתה היו עוד כ20 מצטיינים נוספים משאר החטיבות, מכל האיזורים בארץ.

עדי מקבלת פרס מהשר גלעד ארדן

עדי משרתת כאזרחית שעובדת במשטרה, בדרגת בש"ל. המפקדים שלה ביחידה בחרו בה לקבלת הפרס, מתוך הערכה לעבודתה המסורה.  היא עברה וועדות שונות וראיונות במספר מקומות, בהם היא סיפרה על התפקיד שלה, ועל האתגרים וההתמודדויות שהיא נתקלת בהם במהלך שנת השירות. אסנת רותם, רכזת בנות השירות המשרתות בסייבר מספרת, " עדי בחורה מאד מסורה ואחראית. סומכים עליה מאוד, והיא רואה את העתיד שלה בתחום הזה. עדי תמיד עם חיוך על הפנים ורואים שטוב לה. הממונים עליה מאד גאים בה ואכן מטילים עליה תפקידים חשובים".

עדי משרתת בחמ"ל מבצעים של חטיבת הסייבר סיגנט של המשטרה, המתעסקת בהצלת חיי אדם ומניעת פשיעה חמורה בישראל. זוהי חטיבה הפועלת בתיאום עם כל היחידות של המשטרה, בכל המחוזות בארץ. "תמיד עניין אותי  לעסוק בביטחון, בהתחלה חשבתי על בית הנשיא או ראש הממשלה", היא משתפת כיצד הגיעה לשרת בתחום הסייבר, " לאחר מכן הייתי בכנס של השירות לאומי בארנה, שם נחשפתי לתקן המיוחד הזה והתחלתי להתעניין בו לעומק", היא ממשיכה, "ניגשתי מיד למיונים ולאחר ראיון, ותהליך ארוך של סיווג ביטחוני הגעתי לתקן הזה ואני מאושרת- הבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות". העבודה בחטיבת הסיבר היא משרדית, אבל נדרשת בה המון מחשבה, עבודה תחת לחץ, ויש המון אחריות על הכתפיים של בת השירות. "העבודה היא אינטסיבית מאוד, היא דורשת המון כח נפשי, היא לא מתאימה לכל אחת" מדגישה עדי. הבנות עובדות תחת שרשרת פיקוד, המורכבת משישה מפקדים שלכל אחד יש סמכות אחרת.  

ביחידה בה משרתת עדי, משרתים כ11 בני ובנות שירות. הם עובדים במשמרות, בוקר או ערב. "בדירת השירות שלנו כל הבנות הן מאותה יחידה, כולנו עובדות יחד ואנחנו חברות טובות", עדי מספרת, "אני משרתת שנה שנייה, וגם בנות השנה הראשונה כבר התחברו אלינו ולתפקיד ונוצר קשר מיוחד". עדי מספרת על ההערכה הרבה שהן מקבלות מהעובדים השונים, ועל האוירה הטובה שיש במשרד. "זאת עבודה עם סיפוק ענק" היא מספרת, "מי שמתעניינת בתחום הסייבר והמחשבים, זה המקום בשבילה. לא עובדים פה כמו תוכי, פותחים את המחשבה, מתעסקים בדברים מעניינים". בנוסף, מוסיפה עדי שזאת הזדמנות למי שמעוניינת לפתוח בקריירה בתחום הביטחון.