דלג לתוכן המרכזי
תפריט
צרו קשר
גישה מהירה
En
English

פותחים שנה בבת עמי

פותחים שנה בבת עמי

בנות השירות פותחות שנה במלא המרץ.

בבת עמי נפתחה שנת תש"פ במלא המרץ. למרות החששות, היציאה מהבית והמקום החדש, בנות השירות שלנו ברחבי הארץ הגיעו עם המון מוטיבציה לעשייה, עם רצון גדול להתחבר לעיר אליהן הן הגיעו, לחניכים, לתלמידים, ואל החברויות החדשות שעכשיו מתחילות להיווצר.

בגרעין נתניה הבנות התחילו את השנה בהפנינג פתיחת שנה והיכרות בשכונות בהן הן עובדות. עדי בת שירות בגרעין מספרת, "הייתה לנו ישיבת גרעין וחשבנו יחד מה נעשה לכבוד השנה החדשה ואיך ליצור פעילויות בשכונות בהן אנחנו עובדות. החלטנו לעשות הפנינג עם משחקים ודוכנים" היא ממשיכה, "הבאנו אתנו מוזיקה, הרבה משפחות הגיעו והייתה אוירה טובה". בנוסף, הייתה לבנות שבת גרעין ראשונה שלהן יחד. במהלך השבת יצאו הבנות להסתובב בשכונה, להכיר את האנשים, את המקומות והאווירה שיש בעיר. "היה מעצים ומגבש", עדי משתפת. יחד עם זאת, יזמו הבנות ערב הפרשת חלה מיוחד ומרגש לנשות השכונה. המטרה היא לחבר את הנשים, ליצור קירוב, ומעין קבוצה חזקה שנוכל לעבוד איתה בעיר. הערב נערך בדירת שירות, הגיעו הרבה נשים והייתה חוויה מיוחדת.

הפנינג נתניה

בגרעין קרית גת נפתחה השנה בערב חשיפה של תקני אחר הצהריים בעיר. אנשים שיש להם פרויקטים מיוחדים בעיר הגיעו אל הבנות וחשפו בפניהן איך הן יכולות להשתלב, מה הן יכולות לעזור ולתרום בשעות אחר הצהריים בעיר. באולפנא אורט בקרית גת, שם חלק מבנות השירות מדריכות, נערך טקס פתיחת שנה לכבוד הבנות המצטרפות. בנות השירות באולפנא היו שותפות מלאות בהכנות ובאנרגיות. בנוסף, נסעו כל בנות הגרעין להפנינג שנערך בלוד לזכרה של רנה שנרב. אדווה, בת שירות שנה שנייה בגרעין קרית גת משתפת במחשבה לקחת חלק באירוע, "ראו שבאנו כגרעין, היינו קבוצה גדולה של בנות שירות, באנו לתת ולעשות טוב ולהראות למשפחה שגם כשאנחנו פחות מכירות אותה היה לנו חשוב לבוא ולזכור".

גרעין בת ים היו שותפות בשבוע חסד בעיר. לאחר תקני הבוקר הן הלכו להתנדב בגנים ברחבי העיר. הן שיחקו עם הילדים ועזרו במה שצריך. איילת, בת שירות בגרעין בת ים משתפת בחוויות, "בשבוע הקצר שהיה הצלחנו להתחבר לילדים, לגננות ולהורים. אפילו הגננות הציעו לנו עזרה בדירות, היה ממש מחבר", היא ממשיכה, "הרגשנו שגם הדברים הקטנים משנים , שיחות קטנות שהיו לנו עם ילדים מאוד חיברו ביננו". בבת ים התקיים מירוץ נשים בהובלת איילת שקד, שם הבנות הצטלמו ודיברו עם איילת, הייתה תחושה של עוצמה נשית. והבנות השתתפו בעצרת חשובה שהייתה למען החזרתו אברה מנגיסטו, הן הפגינו נוכחות. הילה ספרדי, רכזת גרעין בת ים מספרת על פתיחת השנה אצלה בגרעין, "פתחנו שנה נהדרת עם 13 בנות שהגיעו לעיר לעשייה משמעותית עם כל שכבות האוכלוסייה. השנה כל בת אחראית על קבוצת נוער שהיא תלווה במהלך השנה, תוך שימת דגש על מנהיגות, במטרה לייצר את המנהיגים הבאים תוך יצירת ביטחון ותחושת מסוגלות אצל הנוער, ולהותיר אחריהן נוער אכפתי יוזם ומתנדב. בנוסף, הבנות מתחילות במקביל לעבוד עם עמותת בייגלה, כל אחת מקבלת קשישה אותה היא תלווה לאורך השנה באופן קבוע, וכמובן תדאג לחבר אליהם גם את קבוצת הנוער.הן אלופות".  

גרעין בת ים במירוץ נשים עם איילת שקד
גרעין בת ים

בעיר שדרות בנות השירות פתחו את השנה בערבי דירות מושקעים לגיבוש והיכרות. שירה הרכזת הגיעה לדירות, היה ערב מיוחד עם תיאומי ציפיות לקראת השנה החדשה וכמובן אוכל מושקע. היו משחקים, כרטיסיות להיכרות עמוקה יותר אחת עם השנייה. הדר, בת שירות בשדרות משתפת, קיימנו ערבי גרעין  בהם הייתה חשיבה משותפת איך נוכל לתרום ולעשות טוב בעיר". באולפנית שדרות פתחו את השנה עם קלפי לכבוד הבחירות. הבנות הכניסו קבלות טובות ומשמעותיות שהן לוקחות על עצמן לקראת השנה החדשה. בנות השירות שלנו באולפנית היו שותפות מלאות בעשייה וההכנות לקראת השנה החדשה באולפנית. שרית סולטן מנהלת מחוז צפון שרון מספרת כיצד נפתחה השנה אצלה במחוז, "פתחנו שנה מלאה בחדווה ויצירה. בנוסף למספר הרב של הבנות שהתחילו בקיבוצי הצפון והדרום, יש לנו 60 בנות דרוזיות שהתחילו שנה בג'וליס ובעוספיא". אלופות, שתהיה שנה מבורכת!

פתיחת שנה באולפנית שדרות
בחירות טובות בשדרות