דלג לתוכן המרכזי
תפריט
צרו קשר
גישה מהירה
En
English

משרד הביטחון

בואי להיות שותפה בלב העשייה הביטחונית של מדינת ישראל.

שירות לאומי במשרד הביטחון הוא מסלול ייחודי הנותן הזדמנות לבנות השירות הלאומי להשתלב במגוון תפקידים מסווגים בעשייה הביטחונית.
אם את רוצה לתרום למדינה בדרך ייחודית ומקצועית ויש לך את היכולת לאתגר את עצמך, תוכלי ללמוד ולהתקדם תוך חשיפה לעולם סודי ורגיש, תקבלי את ההזדמנות להתפתח אישית ומקצועית ותהני משירות עם סיפוק גדול ועשייה משמעותית.

במשרד הביטחון אגפים שונים, פזורים ברחבי הארץ מהצפון ועד הדרום ומחולקים לעולמות תוכן הבאים:

רווחה
הדרכה
משאבי אנוש ומנהל
קשרי חוץ ובטחון
לשכות בכירות ודוברות
כספים רכש ובינוי
מחקר, סייבר ומערכות מידע

אז אם את עם תודעת שירות גבוהה, בעלת יכולת הנעה עצמית, תפקוד גבוה בסביבת עבודה צבאית ודינאמית, מקומך איתנו.

תהליך המיונים

תהליך המיונים הוא תהליך מקצועי הבא לסייע לך ולנו למצוא את התפקיד הנכון ביותר עבורך.

בבת עמי במשרד הביטחון אנו רואים אותך- השמיניסטית, בת השירות העתידית, לנגד עינינו! מתוך ראיה זו, ולאור הניסיון רב השנים של שיתוף הפעולה בין משרד הביטחון ובת עמי אנו שמחים להתחדש בתהליך המיונים הנוח לך ביותר:

רישום אינטרנטי – הרשמה לאתר בת עמי וסימון "v" ליד המשפט "אני מעוניינת במיונים למשרד הביטחון"

מתי? 

יום מיונים מרוכז – הכולל היכרות עם נציגי משרד הביטחון ובת עמי, מבדקים פסיכוטכניים, סימולציות קבוצתיות וראיון אישי.

מתי? החל מחשוון תש"פ. זימון לימי המיונים ייעשו ע"י המוקד.כשבועיים לאחר יום המיונים תימסרנה תשובות האם נמצאת מתאימה ונבחרת לשרת במשרד הביטחון בבת עמי.

רק מי שתיבחר ותתקבל תגיע למשרד הביטחון בת"א ליום סיור והכרת האשכולות אליהם נמצאה מתאימה, על מנת לקבל הכוונה וייעוץ טרם שיבוצה הסופי.                         

שימי לב! אישור סופי לשירות במשרד הביטחון מותנה בתהליך סיווג ביטחוני   

בואי לשרת במשרד הביטחון למען בטחון המדינה, למען העתיד שלך!

שאלות נפוצות

שאלות נוספות וכל מה שרצית לדעת על שירות לאומי במשרד הביטחון ולא העזת לשאול…

האם מתאים לי שירות במשרד הביטחון?

תבדקי! אם את רוצה לתרום שנתיים למדינה בדרך ייחודית, מקצועית ומאתגרת וליהנות משירות ערכי ומשמעותי מלא סיפוק ועשיה- משרד הביטחון הוא המקום שלך! התחילי את המיונים עוד היום ובעזרת מבדק ההתאמה המקצועי שלנו נמצא את התפקיד שהכי מתאים לך במשרד הביטחון.

האם כשאני נכנסת לתהליך המיונים אני מתחייבת למשרד הביטחון?

לא! כשאת נרשמת באתר בת עמי למשרד הביטחון את פותחת לך דלת נוספת לשירות משמעותי. אנחנו ממליצים לבדוק במקביל מקומות שירות נוספים וזו זכותך, בנוסף זה יעזור לך לבחור בנו בלב שלם ולהחליט שאצלנו את רוצה לעשות שירות גדול למדינה! במשרד הביטחון אף אחד לא מחליט בשבילך איזה שירות תעשי- אצלנו את נבחרת ובוחרת את המקום בו תרצי לשרת. ההתחייבות היא הדדית רק לאחר שנבחרת ובחרת במשרד הביטחון.

איך אני מתחילה מיונים למשרד הביטחון?

הירשמי לאתר בת עמי כבר עכשיו: מלאי את פרטייך האישיים וסמני ""v ליד המשפט "אני מעוניינת במיונים למשרד הביטחון" ואת בפנים! לקראת אמצע נובמבר יחלו הזימונים לימי המיונים אז צפי לשיחה. בהצלחה!

היכן מתקיימים ימי המיונים למשרד הביטחון?

המיונים לכלל התקנים במשרד הביטחון מתקיימים במרכז הארץ, גם אם את מעוניינת לשרת בצפון/בדרום. פרטים מדויקים יישלחו אלייך לדוא"ל ברגע שתזומני ליום מיונים.
   

האם כל התפקידים במשרד הביטחון הם בסביבה משרדית?

כן. בת שירות במשרד הביטחון היא חלק בלתי נפרד מצוות העובדים במשרד הביטחון. הסביבה המשרדית והאמצעים הטכנולוגייםעוזרים לך למלא תפקיד מאתגר ומלא אחריות בהתאם לכישוריך. אצלנו תמצאי סביבת שירות איכותית יחד עם הזדמנות לצמיחה אישית והתפתחות מקצועית ותהיי חלק מהותי מהצוות המקצועי. מי שנבחרת לשרת במשרד הביטחון נחשפת לעולם תוכן סודי ורגיש, ולכן השירות מותנה בתהליך סיווג ביטחוני.

איך אני כבחורה דתית יכולה לשרת במשרד הביטחון?

השירות הלאומי במשרד הביטחון דרך בת עמי, מותאם לאורח חייך הדתי כבת שירות. בבת עמי דואגים לך למעטפת תומכת ומחזקת מתחילת המיונים ועד לסיום תקופת השירות בעזרת ליווי צמוד של רכזת מנוסה והשתתפות בשיעורי תורה יחד עם חברותייך לשירות. אנחנו מאמינים ששנות השירות הן שנות צמיחה אישית, דתית ומקצועית, ומהוות גשר להמשך חיים ערכיים בחברה הישראלית על כל גווניה.

האם השירות במשרד הביטחון כולל דיור?

אם את רוצה וזכאית- כן. בת שמעוניינת לגור בדירת שירות וזכאית לדיור על פי חוקי הרשות לשירות הלאומי-אזרחי (מרחק של 60 ק"מ מהבית למקום השירות) תקבל דיור במשרד הביטחון. אם את דווקא מעדיפה שירות קרוב לבית- יש גם תקני בית במשרד הביטחון. אצלנו את יכולה לבחור לשרת ברחבי הארץ- בקריה בתל אביב או בתל השומר בקרית אונו כמו גם בטבריה, בחיפה, בנתניה, בראש העין, ברחובות, בירושלים ובבאר שבע.