דלג לתוכן המרכזי
תפריט
צרו קשר
גישה מהירה
En
English

והדרת

התנדבות עם קשישים וניצולי שואה והכנסת תוכן, הווי ואור לחייהם בבתי אבות ובפרויקט “והדרת“. בנות השירות מהוות מערך תומך ומאיר לעולמו של הקשיש אל מול המצוקה הכלכלית והבדידות. בנות השירות מתמקדות בחלק החברתי והנעים של חיי הקשישים. טיול, יצירה, בישול ואפיה הם רק קצה המזלג של שעות האיכות המשותפות.

תפקיד בת השירות. כל בת שרות בפרויקט חונכת כ- 6 קשישות, היא נפגשת בימים קבועים בשבוע עם כל אחת מהן. בזמן המשותף בת השרות מלוה את הקשישה בפעילות היומיות, מארחת לה לחברה, הן משחקות יחדיו, כותבות, קוראות, מטיילות ולעיתים הולכות גם למפגש במועדון גיל הזהב. ישנן קשישות שהן ניצולות שואה ואיתן אפשר ליזום כתיבה ותיעוד של סיפור חייהן בשיתוף עם יד ושם. חשוב לציין כי תפקיד הבת הוא חינוכי-חברתי ובשום אופן לא סיעודי-טיפולי.

מהם שעות הפעילות של המתנדב/ת. למתנדבת מערכת בת 8 שעות ביום, בה היא עוסקת בעבודה פרטנית בבית הקשיש ובעבודה קהילתית במרכזי יום וכו'. בנות המתנדבות במסגרת גרעין פועלות 32 שעות שבועיות (6 שעות ביום). אחת לשבוע מתקיימת ישיבת הדרכה עם כל הבנות המתנדבות באיזור.

האם אני מתאימה? בת השרות בפרויקט צריכה להיות בחורה אחראית וקשובה, בעלת גישה וסבלנות והרבה מקום בלב לקשישים ורצון לתת ולהעניק חום ואהבה.

גרעיני והדרת

״והדרת״ אומנויות בחיפה ובירושלים, ו״והדרת״ מוזיקלי ברעננה, "והדרת" בעלי חיים בעכו, מאפשרים לכל בת להביא בעוצמה את הכישרון הייחודי לה לעבודה עם הקשישים, במפגשים הפרטניים ובהפעלות במרכזי היום. פרוייקט ״והדרת״ מהווה מערך תומך של מתנדבי השירות הלאומי, ובא להאיר את עולמו של הוותיק אל מול תחושת הבדידות היומיומית שלו. ב״והדרת״ אומנויות מקבלת בת השירות הדרכה בתחומים של אומנות פלסטית, פיסול, ציור וטכניקות שונות, ומעבירה אותן באהבה לקשישים איתם היא נפגשת. ב״והדרת״ מוזיקלי ברעננה מופיע הרכב של בנות שירות המנגנות על כלים ניידים במרכזי היום השונים ומביאות שמחה לליבם של הקשישים.

פריסה ארצית