דלג לתוכן המרכזי
תפריט
צרו קשר
גישה מהירה
En
English

גרעין קרית אונו


קרית אונו
כמות מתנדבות: 13
שבתות: פעם בשלושה שבועות
רכזת: חן בן שלום ·
קרית אונו היא עיר במרכז הארץ, רוב האוכלוסיה חילונית ובמעמד סוציו אקונומי גבוה. לב העשייה של בנות הגרעין היא בחיבורים בין דתיים וחילונים מתוך הארת פנים וקירוב לבבות האוכלוסיה איתה נפגשות הבנות שונה מאוד ממה שהן רגילות בד"כ והחיבור והשייכות המדהימה לגרעין משפחות נותנת לבנות מעטפת תורנית וליווי חם. בגרעין שלנו הבנות יוזמות, מובילות ומארגנות […]

גרעין קרית אונו

קרית אונו היא עיר במרכז הארץ, רוב האוכלוסיה חילונית ובמעמד סוציו אקונומי גבוה. לב העשייה של בנות הגרעין היא בחיבורים בין דתיים וחילונים מתוך הארת פנים וקירוב לבבות

האוכלוסיה איתה נפגשות הבנות שונה מאוד ממה שהן רגילות בד"כ והחיבור והשייכות המדהימה לגרעין משפחות נותנת לבנות מעטפת תורנית וליווי חם.

בגרעין שלנו הבנות יוזמות, מובילות ומארגנות אירועים סביב לוח השנה העברי- כולל בתוכו אירועי חגים, מעגלי שיח, הפנינגים ועוד…

תקני בוקר

מרכז זהות

(4-6 תקנים) מרכז הזהות פועל בכל בתי הספר בעיר, וכן בגני ילדים. לכל בת שירות בית ספר קבוע אליו היא מגיעה מספר פעמים בשבוע ומעבירה שיעורים בכיתות קבועות מידי שבוע. השיעורים הם בנושאי ערכים, חגים, זהות ומסורת יהודית. בנות השירות משתלבות בפרוייקטים בימי שיא בית ספריים, חונכות ילדים בבתי הספר ומרגישות חלק בלתי נפרד מהצוות החינוכי של בית הספר.

חט"ב שזר

(2 תקנים) חטיבה קהילתית סביבתית הדוגלת בחינוך למנהיגות חברתית. בבית הספר פועלת תוכנית של"ח ייחודית אשר רוב תלמידי בית הספר שותפים לה. בבית הספר יש כיתות שילוב של תלמידים עם הפרעות רגשיות התנהגותיות, וכן שילוב של תלמידים בעלי צרכים מיוחדים בכל הכיתות. הבנות פועלות לסיוע לתלמידים מתקשים, עשיה חינוכית חברתית, הרמת פרוייקטים וקשר אישי.

והדרת

(1-2 תקנים)- פרוייקט יחודי של ליווי קשישים. הבת משתלבת במועדוני הקשישים השונים בעיר, באימוץ קשישים בודים בביתם, והרמת פרוייקטים סביב חגים ומעגל שנה.

גן חינוך מיוחד

(תקן אחד)- גן שפתי לילדים מעוכבי התפתחות. בגן ישנן מגוון פעילויות בהם בת השירות לוקחת חלק, ועובדת בשיתוף עם צוות תומך ואוהב. יחד שואפים להתפתחות הילדים.

אח"י בחטיבת ביניים ותיכון

בנות השירות הן חלק בלתי נפרד מצוות בית הספר. כל 3 בנות נמצאות בבית ספר אחד באופן קבוע- מה שגורם לקשר אישי עם התלמידים וצוות ביה"ס. לבנות יש מערכת שעות קבועה בה הן מעבירות בחטיבה/ תיכון שיעורים שקשרים לזהות יהודית, מורשת וציונות. בנוסף הן מצוותות לרכזת החברתית, יוזמות יחד פרויקטים ומעלות את המורל הבית ספרי.
הבנות מאוד משמעותיות ומלוות את התלמידים גם בפן הריגשי- חברתי, גם עזרה לימודית, וגם נפגשות זמן קבוע עם כל כיתה בהעברת שיערים משמעותיים, הפעלות חדר בריחה ועוד.

תקני אחה"צ

  • קומונה
  • ריכוז נוער בנות
  • מועדונית רווחה
  • זמן בנות
  • מועדונית חינוך מיוחד
  • חוגי זהות לילדים
  • חברותא
  • ערכות בר מצווה
  • חונכויות אישיות ועוד 

שבתות

הבנות  נשארות אחת לשלוש שבתות, ובה הן משתלבות בסעודות קהילתיות של דתיים וחילונים, וסועדות אצל משפחות התנועה ואצל המשפחות המאמצות. 🙂

פעם בשבוע  מתקיימת ישיבת גרעין של ריכוז העבודה וחלוקה שבועית עם ארוחה ערב מפנקת ויצירת הווי חברתי וזמן לפטפטת.

אם בוער בך חיבורים ביו דתיים לחילונים, אם את אדם של עשייה ואש בעיינים- נשמח שתצטרפי אלינו לגרעין חם ומגובש.