דלג לתוכן המרכזי
תפריט
צרו קשר
גישה מהירה
En
English

אלו"ט

בגנים ובמעונות של אלו"ט מחכים לך ילדים אוטיסטים בעלי קושי בתפקוד חברתי, תקשורתי והתנהגותי. העבודה עם הילדים היא פרטנית על פי תכנית טיפולית אישית לכל ילד, תכנית שמאפשרת לראות התקדמות בעבודה, ליהנות מההישגים ולחוות סיפוק רב בתפקיד.בנות השירות באלו"ט מקבלות הכשרה מקצועית שמקנה תעודה מקצועית של תראפיסטית בשיטת ABA, שיטת טיפול התנהגותית המותאמת לטיפול באוטיזם*.  

בנות שמשרתות שנתיים במסגרות אלו"ט זכאיות למענק לימודים כהוקרה וכגמול על עבודתן המאתגרת.

באלו"ט, כל הצלחה קטנה היא רגע של אושר גדול!

עם כל הלב, עם כל המקצועיות. בנות השירות מלוות את הילד החל מקליטתו בגן, חוות כל שינוי קטן או גדול שחל בו ומהוות חלק בלתי נפרד מהצוות הטיפולי והחינוכי בגן. בנות השירות באלו"ט פוגשות על בסיס יומי מטפלים פרא-רפואיים מתחומים שונים, מה שפותח אפיקים חדשים לגבי עתידן התעסוקתי. גם לאחר סיום השירות, ממשיכות בנות רבות לעבוד במסגרות אלו"ט או לטפל בשיטת ABA באופן פרטי, בזכות ההכשרה המעשית והניסיון הרב שהן רכשו בשירות.

"כשהגעתי לפה בפעם הראשונה ממש לא דמיינתי שאני אצא מפה עם מקצוע, לא חשבתי שהכיוון שלי בחיים הוא עבודה עם ילדים, ובטח לא בתחום החינוך המיוחד… השנה הזו הייתה עבורי מיוחדת ומאתגרת עם ילדים מקסימים שנכנסים ישר ללב!!!" (שירה, שירתה שנתיים באלו"ט אסף הרופא)

מקצוע לחיים

הגישה ההתנהגותית מוכרת בעולם כאחת הגישות המובילות לטיפול בילדים עם אוטיזם. מתנדבות במסגרות אלו"ט השונות, יעברו הכשרה מקצועית מטעם עמותת אלו"ט בה ירכשו ידע בסיסי על הטיפול ע"פ הגישה ההתנהגותית. במסגרת הקורס יועברו תכנים הכוללים היבטים התפתחותיים וטיפוליים, תוך התייחסות לבניית תוכניות התערבות, תוכניות קידום, סוגיות בשילוב, התמודדות עם התנהגויות בעייתיות, שילוב טיפול של קלינאית תקשורת ומרפאה בעיסוק וסוגיות הקשורות במשפחה.

בקורס משולבות הרצאות וסדנאות, תוך התמקדות בלימודים אופרטיביים של מודלים ואסטרטגיות יישומיות בנושאים השונים. בסדנאות ניתן יהיה ללמוד על כלים ואסטרטגיות הקשורים ביישום עקרונות הגישה ההתנהגותית בפועל בתוכניות טיפול לילדים עם אוטיזם.

המרצים בקורס הינם מהמובילים בתחום בארץ אשר משתפים מהידע והניסיון הרב שרכשו. ההרצאות יציגו את מהות הלקות והרקע הנוירו קוגנטיבי ויתמקדו בהצגת עקרונות הגישה ההתנהגותית וגישות נוספות הקיימות לטיפול באדם עם אוטיזם תוך התמקדות בגיל הרך. בין הסדנאות שיועברו בקורס:

  • התמודדות עם התנהגויות מאתגרות
  • פיתוח משחק
  • מתן כלים לפיתוח שפה ותקשורת
  • הקניית אסטרטגיות למידה
  • בניית תוכניות לימוד אישיות והגברת המוטיבציה של הילד לשיתוף פעולה.

למסיימים בהצלחה תינתן תעודת סיום קורס בעקרונות יסוד בגישה ההתנהגותית בטיפול בילדים עם אוטיזם מטעם אגודת אלו"ט.