929 – לומדים תנ"ך ביחד

ביום ראשון הקרוב, עולה מיזם חברתי-ישראלי חדש המיועד לכל גווני החברה הישראלית של לימוד תנ"ך יומי בשיטת לימוד קבועה ואחידה. אני מזמין אתכם להצטרף למיזם - באפליקציה, באתר או עם תנ"ך ביד.
כי התנ"ך הוא של כולנו!

עברנו רבע ראשון של שנת השירות הלאומי, התנסיתם, חוויתם, יצרתם, התנדבתם ולמדתם. הכרתם עולמות חדשים של חברים וחברות להתנדבות וגם של מקבלי השירות.
התמלאתם סיפוק של עשייה, יצרתם סביבה חדשה של שינוי חברתי, ובלשון חנוכה – הארתם את האחר ומצאתם את האור שבתוככם

ובראשית הדברים חשוב לי לומר תודה לכל אחת ואחד ממתנדבי השירות הלאומי על העשייה המדהימה שכולכם עסוקים בה.

בתוך כל זה אני רוצה לעניין אתכם בהתחלה חדשה –
ביום ראשון בשבוע הבא כ"ט כסלו [21.12] עולה מיזם חדש בישראל. מיזם שיש בו פוטנציאל לחבר את החברה הישראלית למשהו שהוא מעל הפלגנות היום יומית. מיזם של לימוד תנך יומי 929 לומדים ביחד, מיזם שמיועד לכל גווני החברה הישראלית כי התנ"ך הוא של כולנו.

929 הוא מיזם חברתי-ישראלי חדש לייסוד שיטה קבועה ואחידה לקריאת התנ"ך. כל יום ייוחד לפרק יומי בתנך, לפי הסדר- 5 פרקים בשבוע, 20 פרקים בחודש, קריאת 929 פרקי התנ"ך במשך שלוש שנים ותשעה חודשים, עד לסיום מחזור קריאה שלם.

אני מזמין אתכם לצאת למסע וללכת בשבילי התנ"ך, כך שכעבור תקופה תוכלו להסתכל אחורה ולראות את הדרך הארוכה שצעדתם בצעידה איטית של פרק ליום. כל אחד יתחבר בדרך שלו האישית ולצדנו הולכים רבים שילמדו לחוד וביחד.

אני מאמין שהתנ"ך מהווה את הבסיס הערכי לחיים שלנו כעם, כאומה בארץ הזאת. אני מאמין שכיום רוב הערכים האוניברסליים מושתתים על התנ"ך. אם לא נקרא ונלמד, לא נדע. ואם לא ניתן ביטוי לסגנונות שונים בלימוד, הרי שהתנ"ך יהפוך לספר של קבוצה קטנה ולא לספר של עם.

אני מזמין אתכם להיות חלק מהחברה הישראלית ולהצטרך למיזם. המיזם הוא הזדמנות ליצור קהילה לומדת, שבחלקה האחד תהיה וירטואלית ותתקיים באפליקציה ייחודית, ברשת וברשתות החברתיות ובחלקה האחר תהיה ממשית ותתבטא במפגשי פנים אל פנים, בסיורי שטח ובאירועי שיא.

אני מזמין אתכם להוריד בתחילת השבוע הבא את האפליקציה ולהקדיש כמה דקות ביום לקריאה וללימוד.

אני מאתגר אתכם לפנות לרכזת ולבקש שתארגן שיעור שבועי או דו שבועי בתנך על הפרקים הנלמדים. אני באופן אישי אשמח גם להגיע לקבוצות לומדות כדי ללמוד לעיתים גם ביחד איתכם. אז הכנסו לאתר – ביום ראשון כולנו מתחילים.

תודה לסגן שר החינוך אבי וורצמן על היוזמה למיזם. ותודה מיוחדת לרב בני לאו שמוביל את המיזם החשוב הזה יחד עם שותפים נוספים.

חנוכה שמח,
ידעיה לוין
מנכ"ל בת עמי
[אלומה-אמונה]

פוסטים נוספים