תורה להמונים

ספר תורה חברתי, ראשון מסוגו, ייכתב לעילוי נשמת 64 הלוחמים שנפלו במהלך מבצע "צוק איתן". הפרויקט נפתח ביוזמת קהילת "כינור דוד" בפתח תקווה וממומן בשיטת גיוס המונים. נותרו עוד 50 ימים לגיוס הסכום הנדרש, ועכשיו הם מחפשים עוד שותפים לדרך שיכולים לפתוח את ליבם ואת כיסם.
kinordavid

בקיץ האחרון גילינו אחדות נדירה בעם ישראל, מקרים יוצאי דופן של תמיכה ונתינה גדולה עבור החיילים שבחזית. לב כולנו היה שם עם החיילים שבשטח. 64 חיילים, מטובי בנינו, שילמו בחייהם בלחימה אל מול האויב בעזה. ביום כיפור האחרון, פתחה קהילת "כינור דוד" בפרויקט חדש לזכרם, שימשיך וישמר את תעצומות הכח והאחדות בעם, גם אחרי שהכל נגמר. ברשת הועלתה היוזמה לכתיבת ספר תורה חברתי, הראשון מסוגו בארץ, שיוכנס לבית הכנסת של הקהילה ויוקדש לעילוי נשמתם של חללי "צוק איתן".

קהילת כינור דוד, היא קהילה צעירה בשכונת הדר גנים בפתח תקוה. הקהילה מורכבת ברובה ממשפחות צעירות, שבין העבודה והילדים מנסים לתרום מזמנם גם לעשייה חברתית. במהלך המבצע הם עשו כל שביכולתם כדי לסייע לחיילים ולעורף ואף אירחו את ילדי גני השכונה בבית הכנסת המוגן, הממוקם בקומת המרתף, עד לסיום הלחימה. מיום הקמת הקהילה לא היה ברשותם ספר תורה משלהם ולאחר שהסתיימה הלחימה בעזה הם בדיוק נתבקשו להחזיר את ספר התורה היחיד שהיה ברשותם בהשאלה, מה שהביא להתעוררות הצורך לכתוב ספר תורה משלהם.

הצעה שהועלתה בידי אחד החברים לכתוב ספר תורה לעילוי נשמות הלוחמים התקבלה באהדה רבה. כל חברי הקהילה, יוצאי צבא, שהעשייה החברתית זורמת בדמם, החליטו פה אחד להירתם לעניין. הוחלט שספר התורה ייכתב בשיטת מימון המונים, כפי שעושים בעולם היזמות וההייטק. וכך, ביום כיפור האחרון הפרויקט יצא לדרך. שיטת גיוס המונים, פועלת בארץ ובעולם באמצעות רשת האינטרנט. בשיטה זו ניתנת אפשרות לכל אדם הרוצה ליצור או לפתח רעיון מסוים, לנסות ולגייס את הסכומים הנדרשים תמורת מחוות שיוענקו לתורמים. מציבים יעד של תקופה מסוימת ובמידה ונאסף הסכום המיועד האתר מבצע את החיוב במידה ולא מצליחים, האתר מבטל את הפרויקט. כך עובד אתר headstart אשר בו קיימים שרתים מאובטחים המאפשרים תרומה בטוחה ובו פרסמו חברי הקהילה את הפרויקט.

kinordavid3

"כל אחד רוצה לעשות משו לקהילה ולתרום בכל מיני דרכים, לנו זה בא עוד מהצבא" מספר אלי בפלר, חבר בהנהלת הקהילה. "מעולם לא עשו ספר תורה חברתי בשיטה של גיוס המונים, בכוונה אמרנו שלא נעשה את זה עם תורמים פרטיים שבטח יכתבו רק את הקרובים שלהם על הספר. מה שאנו רוצים שיהיה רשום עליו זה רק לעילוי נשמת הלוחמים שנפלו. הם היו שם בשבילנו וזה המעט שאנחנו יכולים להחזיר למי שלא איתנו כבר".

"לרכוש ספר תורה כולל עבודת הכתיבה והמע"מ עליו עולה 120 אלף שקלים, כל מי שמעוניין נכנס לאתר ותורם כמה שהוא יכול, אם נצליח לגייס אנשים שיתמכו ויתרמו את הסכום הזה בתוך היעד שהצבנו, 90 ימים, החל מיום כיפור". ספר התורה צפוי להיכנס בעז"ה לבית הכנסת של קהילת "כינור דוד" במעמד חגיגי ובהכנסת ספר תורה כנהוג.

ההיענות עד כה יפה אך לא מספקת, נכון לכתיבת שורות אלו נתרמו כבר 24,436 שקלים כ-20% מהמימון. נותרו עוד 55 ימים והפרויקט נתון לנדבת ליבם של עם ישראל. ניתן לתרום החל מ-18 שקלים עבור אות אחת בספר התורה ועד תרומה של עשרות אלפים עבור כתיבת חומש אחד.

לתרומות באתר המאובטח: http://www.headstart.co.il/project.aspx?id=11764

פרטים נוספים: 054-3313154 אלי

קהילת כינור דוד בפתח תקווה

קהילת כינור דוד בפתח תקווה

פוסטים נוספים