שירות לאומי מעבר לאוקיינוס

כ-130 בנות שירות לאומי סיימו את סמינר ההכשרה בבת עמי, לקראת יציאתן לשליחות בתפוצות. בימים אלו הן טסות לכ-50 יעדים שונים ברחבי הגלובוס, מלונדון ועד אורגוואי, מממפיס ועד טורונטו. השנה זכינו למשלחת גדולה במיוחד היוצאת לקהילות השונות, שם יפעלו הבנות לחיזוק הזהות היהודית ולהפצת הציונות והזיקה למדינת ישראל.
tfuzot_ro

מרכזת הסמינר, שרי מאיר, מספרת: "מספר היהודים כיום, בקהילות חו"ל, כמעט זהה למספר היהודים בארץ, כחצי מהאחים שלנו לא נמצאים כאן בארץ. הבנות הולכות לגעת בנשמות שלהם ולעורר אצלם את הרגש היהודי והציוני".

אוקיינוסים מפרידים בין בנות השירות הלאומי בתפוצות למשפחותיהן בארץ. האירועים הקשים במדינה, כמו גם השמחות, מועברים רק דרך המסך… ובכל זאת מידי שנה מגיעות מאות בנות למיונים.

"יש לפעמים אנשים שאומרים לבת שהתקבלה: "'יפה לך, טסה לחו"ל על חשבון אחרים, הולכת לעשות חיים…' אבל האמת היא שהבנות הללו עושות עבודת קודש יומיומית, ללא תמיכה מהבית, לבד בארץ זרה, וזו עבודה שלא מוערכת מספיק".

בסמינר שהתקיים במגדל עוז קיבלו הבנות כלים מעשיים לקראת השליחות, הכירו והתגבשו יחד עם השותפות שלהן למסע.

הלו"ז היה עמוס וצפוף, בין הסדנאות וההרצאות הרבות נפגשו הבנות עם אישים מעולם השליחות כמו הרב דורון פרץ, יו"ר המזרחי העולמי, והרב יחיאל וסרמן, ראש המרכז לשירותים רוחניים בתפוצות בהסתדרות הציונית העולמית, רועי אבקסיס, מזכ"ל בנ"ע העולמית.

הבנות נפגשו עם שליחות שחזרו לארץ ועם המחנך והמוזיקאי, ירון מיארה, שליח חוזר מפלורידה, שנחת לפני מספר ימים חזרה בארץ ובא לספר על חוויותיו הטריות ומניסיונו הרב. בהמשך עבר לערב הפגתי לבנות שהתחיל כערב שירה בציבור והסתיים עם ריקודים סוערים והמון אנרגיות טובות.

בנוסף, עברו הבנות סדנא מרתקת של שלוש שעות (!) עם חברת דיבייט בנושא הסברה ישראלית ומענה על שאלות עוינות שהן עלולות להיתקל בהן בגולה.

בלילה של יום רביעי, נסעו הבנות לכותל, שריד בית מקדשנו, שם שאבו כוחות מהמקום המקודש ביותר לעם היהודי. הביקור היה מרומם והסתיים בשירה וריקודים ספונטניים.

tfuzot_to2

בערב סיום הסמינר, התקיים טקס סיום וברכת הדרך בשיתוף עם הורי הבנות, גב' אורית לברן מנהלת השירות בתפוצות בבת עמי ומר ידעיה לוין, מנכ"ל בת עמי. הצטרף ובירך גם יואב כהן-חדד, ראש מחלקת שליחות של עמותת תורה מציון העובדים בשת"פ עם בת עמי.

בין המברכים עלתה מיכל באום, נציגת ההורים וריגשה את כולם:

"…שאו את אש המשלחים שלכן בענווה ובגאווה. זכרו שאתן "כמו המשלח", עומדות ממש במקומם של אברהם אבינו, מרים הנביאה, משה רבנו, השם, ותורתו, ובעיקר: שליחות אתן של עמו וארצו".

מיכל שולחת כעת את בתה טל, לשנת שליחות בקהילה היהודית בדאלאס-טקסס ולפני שנה בדיוק חזרה בתה הבכורה שיר משליחות בדנבר קולורדו. לא פעם נשאלה איך עושים את זה פעמיים? איך שולחים את הבת כל כך רחוק? והיא ענתה בנאומה האימהי העוצמתי:  "מקל-השליחים שהועבר לבנות שלנו, הרי לא הגיע מ"שום-מקום", הוא עובר בעם היהודי מדורי דורות. הבנות ספגו אותו במשפחות בהן גדלו, ומהן שומעות על התנדבות, נתינה, מסירות לאחר, ולפיכך, הרי זה אך טבעי שירצו לתת עוד ועוד".

tfuzot_to3

מערכונים מטקס ברכת הדרך

קליפ טקס ברכת הדרך:

http://www.magisto.com/album/video/PX87Uw0BA0B-eXAGDmEwCXh9?l=vsm&o=a&c=w

tfuzot_to

החולצות שהוציאו הבנות בסמינר

פוסטים נוספים