פרס שכולו אחדות

הנצחה מיוחדת ומאחדת: משפחות שלושת הנערים החטופים, ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת ועמותת גשר, יצאו לדרך עם יוזמה חדשה לקידום האחדות בעם. פרס ירושלים לאחדות ישראל יערך ביום השנה לרצח הנערים בטקס רשמי. הפרס יינתן לאדם, ארגון או מיזם העוסק באחדות ישראל. יש לכם הצעה? אתם מוזמנים להגיש אותה לוועדה.
haneaarim.rochav

בחודש סיון אשתקד, נחטפו ונרצחו שלושת הנערים, אייל יפרח, נפתלי פרנקל וגיל-עד שער. במהלך ימי החיפושים התגלתה בעם אחדות יוצאת דופן. העם כולו התגייס לתפילות ולעצרות ורבים אף באו לתמוך במשפחות הנערים ולחזק ולאחר הרצח גם לנחם.

רבבות האנשים שבאו לחזק סיפרו כי יצאו בעצמם מחוזקים, הן מגדלות ההורים האצילים והן מגדלותו של העם כולו שהראה את פניו היפות בשעות הקשות. האחדות הנדירה הזו שהתגלתה בעם הביאה את ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ליוזמה חדשה שנרקמת בימים אלו: פרס ירושלים לאחדות ישראל שיינתן לארגון, מיזם או אדם המקדישים עצמם לחיזוק האחדות בעם.

"בשמונה עשר ימי החיפושים אחר הנערים, העם התאחד בצורה מאוד מרשימה ואנחנו רוצים להביא את זה ליום-יום למודעות החברה, ולהפוך את זה למשהו יוקרתי" מספרת ענת שורץ-וויל, מנהלת הפרויקט.

התאריך ט"ז סיון, יום השנה לרצח הנערים, הוגדר כ'יום האחדות' בו יינתן הפרס במסגרת כנס שנתי שיעסוק בדרכים לקידום אחדות העם, ובו ייטלו חלק מנהיגים יהודיים מהארץ והתפוצות. הפרס בסך 100,000 שקלים יוענק לעוסקים במלאכות אלו ויינתן לאישים או ארגונים העוסקים בנושא "אחדות העם בישראל". מטרת הפרס כאמור, היא לקדם את אחדות העם בארץ ובעולם מבלי לדרוש אחידות בעם. יוזמי הפרס מבקשים להראות, כי האחדות והסולידריות שמפגין עם ישראל ברגעי צרה, אינם בודדים וכי מעשי אחדות שכאלו מתרחשים יום יום, שעה שעה.

haneaarim.tochen

ראש העיר ירושלים ניר ברקת, משפחות הנערים החטופים, דניאל גולדמן יו"ר גשר ואילן גאל-דור מנכ"ל גשר [צילום: ג'קי לוי]

בת גלים שער, אמו של גיל-עד שער ז"ל, אמרה כי היא "מתרגשת מהיוזמה ורואה בהענקת הפרס הזדמנות להעצים עשייה חברתית שתשמר את הרוח של האחדות שכל עם ישראל חווה בקיץ האחרון". רחלי פרנקל, אמו של נפתלי פרנקל ז"ל, הדגישה כי "הפרס יהווה מנוף לחיבור בין כל חלקי החברה הישראלית והעם היהודי בתפוצות". אורי יפרח, אביו של אייל יפרח ז"ל, הודה לראש העיר ירושלים, ניר ברקת, על היוזמה שתנציח בצורה המיטבית את הבנים ותביא לכך שזכרם ישולב בקידום מטרות מקודשות אלה".

מי בוועדת הפרס?

"השתדלנו להביא אנשים מכל הקשת החברתית בעם" מסבירה ענת ומוכיחה זאת באמצעות הרשימה המגוונת הכוללת את יו"ר ועדת הפרס: ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים שיזם את כל הרעיון ומשפחות הנערים המעורבות במהלך. בוועדה נמצאים גם הרב ד"ר דני טרופר, נשיא ומייסד גשר, הרב הלורד יונתן זקס, הרב יצחק דוד גרוסמן, פרופסור יולי תמיר, העיתונאית החברתית אורלי וילנאי והזמר קובי אוז.

מכירים אדם או ארגון כזה? כנסו לאתר הפרס וספרו להם עליו ואולי הוא יקבל את הפרס היוקרתי.

מועד אחרון להגשת מועמדות: 10/2/15, כ"א שבט, תשע"ה.

לפרטים נוספים ניתן לפנות ל  unityprize@gesher.co.il  

בפייסבוק או דרך אתר הפרס  http://unityprize.org/he/prize/about

פוסטים נוספים