סמינר תפוצות-אטלנטה

הן מסתובבות עם שעון מקומי בפלאפון כשזה שעל היד נשאר מכוייל נאמנה לזמן בישראל. מתעוררות באישון לילה מהודעות שטותיות בוואצאפ של החברה מהסניף ועדיין לא מסוגלות לשים את הקבוצה על שקט. השליחות של בת עמי ברחבי העולם חיות בשני עולמות 724. השבוע לקחו 'פסק זמן' כמאה בנות שירות מצפון אמריקה, קנדה ומקסיקו, והגיעו לשבתון השנתי באטלנטה. בניגוד למזג האוויר היה אש!
tfuzot group

לא בכדי בחרה אורית לברן מנהלת תכנית תפוצות, לפתוח את סמינר החורף במילים: "משיב הרוח ומוריד הגשם". בעיני בנות רבות ארבעת הימים האחרונים באטלנטה היו עוגן רגשי, מעשי, וחברתי שהשיב את רוח השליחות וביסס את הכוחות להמשך עשייה משובחת.
אדרנלין גבוה במיוחד מאפיין את העבודה בחודשים הראשונים של בנות השירות בתפוצות, אך המרחק הרב מהבית והמשימות החדשות מציפים התמודדויות מאתגרות לא פחות. לבת עמי ניסיון רב שנים בתחום, מתוך אחריות ודאגה לשליחות הצעירות מתקיים מידי שנה סמינר חורף מושקע בו הבנות זוכות להיפגש פיזית עם צוות התפוצות שמלווה אותן לאורך השנה, להציף דילמות וחוויות אישיות, לקבל כלים מעשיים מקצועיים ולהפרות אחת את השנייה ברעיונות חדשים. השנה לקחו חסות על הסמינר קהילת אטלנטה המדהימים, שהנעימו את השהות והפתיעו את הבנות באוכל ישראלי אמיתי שחימם את הלב. גם נוער מתכנית 'נעלה' הגיע במיוחד לסמינר בכדי לחזק ולהוכיח שישנו קשר ישיר בין העבודה של בנות השירות כסמל ישראלי ודוגמא אישית בקהילה לבין הבחירה שלהם לעלות לארץ. אך כמו תמיד מי שיצא הכי נשכר מהאירוע "זה אנחנו" אומרת אורית לברן בשם הצוות, "לראות את העשייה המדהימה נותן כוחות להמשיך בעבודה היומיומית עם הבנות שלנו שרחוקות מן העין אבל קרובות מתמיד אל הלב". גם שרון גרין רכזת ותיקה בתכנית תפוצות סיכמה "כל שנה אני חוזרת עם מצב רוח מרומם אך השנה התחדש אצלי מבט לציטוט "לכל מקום אליו אני הולך, אני הולך לארץ ישראל" של רבי נחמן. ניצלתי כל רגע דל לדבר עם הבנות והמסקנה שלי היא שבכל מקום שהבנות הולכות, יוצרות ומתחברות ארץ ישראל הולכת איתן". בנות השירות התפזרו חזרה לדרכן כשהן מצויידות בכוחות חדשים שלא נגמרו גם אחרי ההרקדה המרוממת במוצאי שבת עם הקהילה האטלנטית.

פוסטים נוספים