סמינר גרעינים!

סמינר גרעינים 2

השליש הראשון של השנה חלף ביעף ובבת עמי כבר יודעים – זהו הזמן הנכון לחידוש מצברים, כוחות ורעיונות למי שעובדות ללא לאות. לכן, גם השנה הרחיקו נדוד מאות בנות לסמינר הגרעינים הייחודי שמפיקה בת עמי מידי שנה בירוחם- והמרחק לא קובע.

 

במהלך הסמינר הבנות השתתפו בסדנאות מקצועיות ושמעו הרצאות מפי אישים שחוללו שינוי חברתי כמו חילי טרופר, ח"כ שולי מועלם, בנצי גרובר, הרב דורון פרץ ועוד. בנוסף, כששני שליש מהשנה עוד לפנינו, ניתן דגש על גיבוש צוות בנות הגרעין ועידוד גאוות יחידה באמצעות סדנת ODT אתגרית ומהנה בה נתבקשו לעמוד במשימות ולפתור בעיות כצוות, מה שעודד חשיבה יצירתית ומקורית. לאחר הסדנה, בנות הגרעין קיימו שיח והתדיינו על מקומה ותרומתה של כל אחת בחבורה.

 

לו"ז הסמינר עמוס בתוכן חיוני אך גם בנוי מהרבה 'אתנחתות' לנשמה כמו מופע מוצלח של להקת 'אחותי' וכמובן פינוקים קטנים [ובעיקר מתוקים] בהפסקות הקצרות 'בין לבין' כהוקרה על הפעילות האינטנסיבית כל השנה.

 

"המטרה של הסמינר היא לאפשר עצירה, פסק זמן באמצע העשייה בכדי להתמלא בכוחות ולחשוב גם על המהות של העשייה" מסבירה רחל פדור, מנהלת הכשרות בבת עמי. "לכן, במהלך הסמינר הטמענו מרחבים פתוחים בהן הבנות מציפות את השאלות המטרידות אותן וכן ערכנו דיונים בשולחנות עגולים עם בוגרות ואנשי מקצוע. זו לא השנה הראשונה שאנו מקיימים סמינר גרעינים בחורף והבנות מדווחות שזו מתנה אדירה להמשך השירות, משהו שנחקק בזיכרון ומייעל את העשייה".

 

אז תודה לבת עמי ולמתנדבות המקסימות שלנו שעשייה איכותית היא בראש סדר העדיפויות שלהן. לקראת הסיירות נאחל לבנות הבאות- בשנה הבאה בירוחם הבנויה[=

 

 

סמינר גרעינים 1

 

 

פוסטים נוספים