מתנת שירות

מסיבת גיוס 1

המדים מוכנים, מספר אישי חדש שובץ במערכת, כמה שעות עד שהפז"ם יתחיל 'לדפוק'. שנה שלימה חלמו הצעירים מגרעין צבר על הרגע הזה שהם צועדים בשערי צבא הגנה לישראל. בנות השירות בקיבוץ לביא דאגו למלא את החוסר שמרגיש כל חייל בודד ביום שלפני. מסיבת הגיוס שארגנו הבנות לצעירים הייתה המתנה הכי ישראלית והכי משפחתית שהם יכלו לבקש. עכשיו אפשר להסתער…

34 חניכים השתתפו השנה בתכנית 'גרעין צבר' של קיבוץ לביא שמטרתה להכין צעירים שעשו בגפם עלייה לקראת הגיוס לצהל. השנה יותר מתמיד לקחו על עצמן 6 בנות השירות בקיבוץ את הפיקוד על הכנת מסיבת גיוס הכי ישראלית שיש. למרות שגרעין צבר הוא לא אחד מהפרויקטים שבנות השירות אמונות עליו, במהלך השנה רקמו הבנות קשרים טובים עם הקבוצה והיוו עבורם אוזן קשבת, דוגמא אישית ורוח ישראלית צעירה. הקיבוץ מצוות לכל חניך משפחה מאמצת ומעניק מתנת גיוס סמלית, אך בנות השירות החליטו שמסיבת גיוס תסגור את הפינה בצורה מושלמת. וכך, הן טרחו, ארגנו משחקים, התרימו כיבוד שווה, צילום מקצועי, קריוקי שהעלה את המורל וכמובן- הדפיסו הזמנות חגיגיות שחיכו בהפתעה לכל חניך על המיטה בתום מסע של כמה ימים."העבודה של הקיבוץ מול גרעין צבר מדהימה" אומרת ימית רויז בת השירות, "אבל אף פעם לא עשו פה מסיבת גיוס, והרי זה דבר בסיסי שרוב הישראלים עושים ולכן החלטנו להרים את הכפפה, רצינו שהם ירגישו שבאמת יש להם פה בית שחושב עד לפרטים הקטנים. מה גם, שמסיבה זה משהו שמסכם את התקופה והשהות יחד כקבוצה במשך שנה שלימה. נתנו לזה ביטוי באותו ערב, כל אחד דיבר, סיפר ושיתף. אחת החניכות אמרה שהיינו עבורה חברות הכי טובות- זה היה מרגש".

צרפת, ארה"ב, דרום אפריקה, אירופה- מכל קצוות תבל הגיעו צעירים יהודים לגרעין צבר, מה שהפך את מסיבת הגיוס לססגונית במיוחד. "בקריוקי כל אחד בחר שיר בשפה אחרת, שיר שמסמל את המקום ממנו הוא מגיע וזו הייתה חוויה מעניינת לראות את הכל יחד בערב אחד" מספרת אליה דהן בת שירות בקיבוץ. "שיחקנו 'פים- פם- פום'- עם שאלות על הצבא וזה היה משעשע, גם חבר'ה מהקיבוץ שהיו במסיבה השתתפו ונהנו מהנוסטלגיה, באופן כללי קיבלנו הרבה פרגון ופידבק חיובי מחברי הקיבוץ על היוזמה והביצוע היוצא מן הכלל".

בתום החלק האומנותי והקולינרי, הגיע השלב 'הרציני'- כל חייל סיפר לאן הוא מתגייס, מה הוא מצפה וכמובן סיכם את כל מה שעבר בתהליך גרעין צבר. כעת, החיילים החדשים שלנו מוטענים בשמחה וכוחות נפש לקראת המשימה החשובה – הגנה על המולדת! נאחל להם בהצלחה ושישובו בשלום. וכמובן, נודה לבנות השירות שלא חסכו בזמן, מחשבה או מאמץ – גאים בכן:)

מסיבת גיוס 2

 

 

פוסטים נוספים