מצמיחים שינוי חברתי

seminar_garinim_b

ביום ראשון האחרון פתחו את השבוע מאות בנות שירות מעמותת בת עמי בנסיעה לעיר ירוחם שבנגב. לא המרחק הגיאוגרפי ואף לא הנגישות המצומצמת של תחבורה ציבורית לאיזור זה מנעו מהמתנדבות להגיע בהמוניהן לשלושה ימים של סמינר גרעינים איכותי.

30 גרעים, 500 בנות שירות, 365 ימים בשנה – זה לא הולך ברגל. ולכן גם השנה, קיימה בת עמי את הסמינר המסורתי כשהמטרה העיקרית היא ציוד הבנות בכלים ובידע להמשך עשייה משמעותית, זאת מבלי לוותר על פינוקים כהוקרה על פעילותן האינטנסיבית עד כה.

הבנות השתתפו בסדנאות מקצועיות, שמעו הרצאות מפי אישים שחוללו שינוי חברתי כמו שר החינוך לשעבר שי פירון, מר חילי טרופר – מנהל 'תיכון ההזדמנות האחרונה' ברמלה, אל"מ בנצי גרובר – סגן מפקד אוגדה במילואים וכמובן מר דוד פלבר – מנהל אגף שירות לאומי במשרד החינוך ששוחח עם הבנות והרכזות ואמר כי הוא מאמין בעשייה של בנות הגרעינים ובכוח שלהן לחולל שינוי חברתי משמעותי.

את היום השני לסמינר פתחו בפאנל מרתק בו השתתפו בוגרות שנתיים שירות לאומי בגרעיני בת עמי. בפאנל, שיתפו הבוגרות את הבנות בתובנות ובצידה לדרך שהעניקו להן השנים בשירות הלאומי בגרעיני בת עמי והסבירו כיצד שנים אלה היו משמעותיות עבורן ועזרו להן להתפתח ולפתח נדבכים באישיות. הבוגרות העניקו לבנות טיפים ועצות להמשך הדרך וענו על סוגיות מהותיות בשירות שהעלו המתנדבות היום.

בנוסף, בסמינר ניתן דגש על גיבוש צוות בנות הגרעין ועידוד גאוות יחידה. כל גרעין השתתף בסדנת ODT  אתגרית ומהנה בו בן נתבקשו לעמוד במשימות ולפתור בעיות כצוות ועודד חשיבה יצירתית ומקורית. לאחר הסדנה, בנות הגרעין קיימו שיח והתדיינו על מקומה ותרומתה של כל אחת בצוות

זה המקום גם לפרגן לרכזות גרעיני בת עמי על עבודתן המסורה והליווי הצמוד לאורך כל השנה, ובמיוחד במהלך הסמינר. נרשמה נוכחות מלאה של הרכזות ורובן נשארו בכל שלושת הימים ע"מ להיות שותפות בתהליך הגיבוש של צוותי הגרעין.

לאורך הסמינר הוקרנו סרטונים המתארים את הייחודיות של כל גרעין ואת פעילותו. קירות מדרשת "יחד" בו התקיים הסמינר כוסו בשלטים, מודעות ותמונות שהוסיפו המון להוואי החברתי ולאווירה הטובה.

ולסיום, גולת הכותרת של הסמינר היה ההמנון שנכתב ע"י מנהלת אזור שפלת יהודה – הגב' חוי כהן ובוצע ע"י בת שירות לאומי מגרעין שדרות יחד עם חניכה שלה מהתיכון האזורי.

נפגש שוב בשנה הבאה.

פוסטים נוספים