מעורב ירושלמי

ירושלמים הם זן נדיר. ירושלמי זה לא רק מיקום גאוגרפי. ירושלמי זה לתמיד. באופי, בלב וגם בנשמה. בפרויקט מיוחד לקראת יום ירושלים ריכזנו עבורכם מגוון דמויות מוכרות מהנוף הירושלמי הססגוני שסיפרו לנו מה המקום הכי אהוב עליהם בעיר. מה הכי ירושלמי בעיניהם והיכן מומלץ להתנדב. מהאזרח מספר 1 בירושלים, ראש העיר, ניר ברקת, דרך רמי לוי, האיש והרשת, וגם הזמר ישי ריבו המתגורר בעיר הקודש ועוד. יום ירושלים שמח!
yerushalyim_r

ניר ברקת

ראש עיריית ירושלים מאז שנת 2008, יזם ומשקיע הייטק בעבר.

פלאש 90

פלאש 90

מקום אהוב בירושלים

"מנהרות הכותל. שם הכול התחיל. מרגש להיחשף כל פעם לגילויים החדשים, עם ספר תנ"ך פתוח שהופך למוחשי יותר ויותר בכל ביקור. אפלולית המנהרות שופכת אור על חייהם של תושבי ירושלים הקדומה. אתה יכול לשאוף שם בהווה, אוויר של עבר, שמחזק אותנו לעתיד".

מה מסמל את ירושלים?

"הערבות, ההדדית והערכיות".

ירושלמי זה 

"להיות ירושלמי זה לא דומה לשום דבר אחר .העובדה שאנחנו מסתובבים כל הזמן ליד השונים מאיתנו הופכת את הירושלמים לבעלי אופי צנוע יותר, מכבד יותר ורגיש יותר. ירושלמים, זה לכל החיים. בכל מקום בארץ ובעולם – כולנו תמיד נשארים ירושלמים".

מקום התנדבות מומלץ בעיר

"ירושלים היא העיר עם מספר המתנדבים הגדול ביותר בארץ, ועל כך גאוותנו. היא מציעה מגוון עצום של סוגי התנדבויות – מתנועות נוער ועד עמותות שונות, כך שכל אחד יכול למצוא את הדרך הנוחה לו להתנדב".

הכי ירושלמי בעיניך

"השילוב היומיומי בין ההיסטוריה המפוארת, ההווה התוסס והעתיד המבטיח – בהם אנחנו מתעסקים יום יום".

לסיום, מה אתה מאחל לעיר ביום חגה?

"אני מאחל לתושבי ירושלים שימשיכו להיות גאים בעיר שלהם ויגידו בגאון – אני ירושלמי! ולעיר עצמה שתמשיך להתפתח ולשגשג, להיות מאוחדת ומאחדת ורלוונטית לכל עם ישראל".

 

ישי ריבו

זמר, מוזיקאי ויוצר ישראלי. אלבומו הראשון "תוכו רצוף אהבה" זכה להצלחה רבה. באמצעות שירתו, ישי מחבר מגזרים וזרמים שונים. השתתף במגוון פרויקטים ושיתופי פעולה כמו הפרויקט של עידן רייכל, השיר "פתח ליבך" לזכר שלושת הנערים הי"ד ועוד רבים. בימים אלה עובד על אלבום שני.

 

צילום מסך מתוך הקליפ "תוכו רצוף אהבה"

צילום מסך מתוך הקליפ "תוכו רצוף אהבה"

מקום אהוב בירושלים

"האמת אני אוהב את כל ירושלים, אבל המקום שהכי מרגש ומחבר אותי, כל פעם מחדש הוא- הרובע היהודי. יש שם קסם מיוחד שאי אפשר להסביר במילים".

מה מסמל את ירושלים?

"גאולה ושלום, מרגיש לי שהמקום הזה מחבר את כולם".

ירושלמי זה

"אדם שלא מחפש להיות תל אביבי, כי ירושלים  היא העיר היחידה לדעתי שלא מנסה להיות תל אביב. בירושלים יש משהו ייחודי בפני עצמו".

מקום התנדבות מומלץ בעיר

"עמותת 'עזר מציון'. ויש עוד המון מקומות מדהימים שבהם התנדבתי להופיע והתרגשתי לראות את העשייה המיוחדת ואת המתנדבים המסורים".

הכי ירושלמי בעיניך

"האבנים הירושלמיות, מאוד מיוחדות ובולטות בכל מבנה בעיר. למרות שהבנייה באבן ירושלמית נעשית בעוד ערים מלבד ירושלים, תמיד זה יישאר סמל וייחודיות לירושלים".

לסיום, מה אתה מאחל לעיר ביום חגה?

"שתמשיך להיות העיר המושלמת מבחינה רוחנית וגשמית, בלי פיגועי דריסה. ובעיקר שתזכה שבית המקדש יבנה בה בקרוב". אמן.

 

ח"כ רחל עזריה

חברת כנסת טרייה בממשלה החדשה, מטעם סיעת 'כולנו', בעברה היתה סגנית ראש העיר וחברת מועצה. רחל פעילה חברתית בולטת בירושלים וממובילות 'מחאת העגלות'.

rachel_azarya_t

מקום אהוב בירושלים

"מאוד אוהבת את בתי הקפה והמסעדות בעיר, במיוחד אלה ששותפים למיזם הכשרות 'השגחה פרטית'. ירושלים היא עיר של קהילות, והקהילתיות הזו באה לביטוי בבתי קפה המקסימים האלה".

מה מסמל את ירושלים?

"לדעתי, צעדת המשפחות המסורתית ביום ירושלים בפארק המסילה. שם אפשר לראות משפחות מגוונות, דתיים וחילונים, שצועדים יחד לכבוד העיר ביוזמת התנועה הירושלמית".

ירושלמי זה

"ערבוביה של כל העדות, הזרמים והגוונים שחיים כאן כולם יחד".

מקום התנדבות מומלץ בעיר

"ממליצה לתמוך ביוזמת 'השגחה פרטית', היוזמה התחילה ע"י הרב אהרון ליבוביץ לפני שלוש שנים ומאגדת בתוכה מסעדות ובתי קפה מקסימים שמבקשים כשרות קהילתית שמבוססת על אמון, ולא על שררה".

הכי ירושלמי בעיניך

"לאהוב את העיר, לבחור לגור בעיר ולהתעקש להישאר בה".

לסיום, מה את מאחלת לעיר ביום חגה?

"מה ניתן לברך ולאחל לעיר כה מבורכת? אני מאחלת לה שתמשיך להיות העיר הנהדרת ביותר שיש".

 

רמי לוי

איש עסקים ישראלי,  בעלים של רשת הסופרים וחברת הסלולר "רמי לוי שיווק השקמה" ו"רמי לוי תקשורת". מכהן כחבר במועצת עיריית ירושלים, מטעם סיעת "ירושלים תצליח". ביום העצמאות האחרון, הדליק משואה בטקס הרשמי בהר הרצל.

 rami_levi_t

מקום אהוב בירושלים

"הכותל המערבי, שריד מקדשינו".

מה מסמל את ירושלים?

"האחדות המיוחדת שיש בין כל הדתות יהדות, נצרות ואיסלם. וההרמוניה בין הישן לחדש, לעיר העתיקה ולעיר החדשה".

ירושלמי זה

"אדם שבכל מקום שיהיה ויגור יישאר תמיד ירושלמי".

מקום התנדבות מומלץ בעיר

"ארגון שמחה לילד, המסייע לילדים חולים ובני משפחותיהם במגוון דרכים ומארגנ מידי שנה מחנות, טיולים ופעילות במגוון בתי חולים".

הכי ירושלמי בעיניך

"הכי ירושלמי זה שוק מחנה יהודה המלא במגוון ניחוחות וצבעים, ממש כמו העיר ירושלים".

לסיום, מה אתה מאחל לעיר ביום חגה?

"שתמיד תהיה מאוחדת ותמשיך להתפתח ולצמוח בשלל התחומים חברתי כלכלי ותרבותי".

 

הרב אורי עמוס שרקי

ראש המחלקה הישראלית ב'מכון מאיר', ראש 'מרכז מאיר ללימודי היהדות בצרפתית' [CMEJ] וראש 'המרכז העולמי לבני נח'. מלמד ב"ראש יהודי" בתל אביב ובמקומות רבים בארץ בפני הציבור הרחב. משרת בקודש כרב קהילת "בית יהודה", בקרית משה.

harav_sherki_t

מקום אהוב בירושלים

"הר הבית, ללא ספק. מקום מקדשינו, מקום שממנו מגיע השפע והטוב לעולם כולו".

מה מסמל את ירושלים?

" ירושלים היא קופסת התעודה של הרגשות וההיסטוריה שיוצרת ומחברת כל אחד ואת מאיתנו".

ירושלמי זה

"ירושלמי בעיני, הוא אדם שהמאורעות הגדולים של ההיסטוריה הם חלק מחיי היום יום שלו".

מקום התנדבות מומלץ בעיר

"יש ב"ה כל כך הרבה מקומות להתנדב בהם, אני אמליץ על 'מסע ישראלי'. שבו עשרות תלמידי תיכון, סטודנטים חיילים ועוד, מתחברים לנופי הארץ ולזהותם המהותית. המסע מסתכם בירושלים ומעמיק את הקשר והחיבור של כל יהודי לירושלים ולארץ".

הכי ירושלמי בעיניך

"תחושת השייכות. כולם מרגישים שייכים לכולם. הריקוד דגלים המסורתי ביום ירושלים למשל, מציג את האחדות והשייכות הזו".

לסיום, מה אתה מאחל לעיר ביום חגה?

"שלא ישמע עוד שוד ושבר בערינו  ושירושלים תמשיך להתפתח ולהבנות.  כולי תקווה שתבנה בקרוב שכונה חדשה בירושלים, על שם בני שלום יוחאי הי"ד, שנרצח בפיגוע הדריסה בעיר שאירע לפני חודש".

 

 שרה העצני כהן

יו"ר תנועת 'ישראל שלי', מפיצה ציונות לכל עבר. רושלים היא לגמרי העיר והבית שלה. שרה פעילה חברתית ופוליטית בעיר ומעורבת בעיצוב החיים בירושלים ובארץ בכלל.

sara_haezni_t

מקום אהוב בירושלים

טיילת ארמון הנציב.

מה מסמל את ירושלים?

"הסמל העיקרי של העיר היא החיות והמגוון הרחב.  ירושלים, היא עיר שמכילה בתוכה הכול ונותנת ביטוי לכל אחד ואחת. משלבת בין חומותיה עתיק עם מודרני, חרדי עם חילוני, ערבי עם יהודי, קודש וחול."

ירושלמי זה

"להיות ירושלמי זה להיות אמיתי, מחייך ואוהב. לדעת לקבל כל אחד ועדיין להישאר מי שאתה, בלי התנשאות ובלי פוזה".

מקום התנדבות מומלץ בעיר

"אני ממליצה על 'בית הגלגלים' במושב אבן ספיר הסמוך לירושלים. בית הגלגלים עושה עבודה מבורכת ומעניק סיוע וליווי לנכים להתגלגל קדימה לחיים עצמאיים ומשמעותיים. כמו כן היא מעודדת אותם להשתלב בקהילה, בצבא ובשוק העבודה".

לסיום, מה את מאחלת לעיר ביום חגה?

"מאחלת לעיר הבירה שלי להמשיך להיות מוקד משיכה עולמי. להמשיך להתפתח ולמשוך אוכלוסיה צעירה וחדשה, שתמשיך להכניס רוח חדשה ופעילה לעיר".

 

 ירון אור

מייסד ומנהל קבוצת הפייסבוק "ירושלמיםות" וקבוצות פייסבוק חברתיות נוספות. מנהל מתנדבים של ארגון 'חיבורים', (ארגון המחבר בין אנשים נזקקים לתורמים). במקצועו, מאמן כושר ומורה לחינוך גופני בתיכון.

yaron_or_t מקום אהוב בירושלים

"אין מקום ספציפי, אני מאוד אוהב את כל העיר וקשה לי להחליט על מקום מסוים שאהוב יותר מהאחרים".

מה מסמל את ירושלים?

"האנשים החמים בעיקר וזה לטוב ולרע. מצד אחד אם מישהו ייפול באמצע העיר מיד יציעו לו כולם עזרה. מצד שני הירושלמים גם מרגישים בנוח להעיר לאנשים ברחוב, לא מרוע לב, פשוט כי מרגיש כאן כמו קיבוץ מיוחד וגדול".

ירושלמי זה

אופי שנרכש לכל מי שזכה לגור בעיר הזו.

מקום התנדבות מומלץ בעיר

ארגון 'חיבורים' כמובן, (אבל אני משוחד). בכל אופן,  חסרים לנו מתנדבים, וכל מתנדב שיצטרף אלינו יעזור לנו מאוד לתת שירות לנזקקים שפשוט מחכים לתורם".

הכי ירושלמי בעיניך?

הכי ירושלמי זה לעשות קניות ביום שישי בשוק מחנה יהודה.

לסיום, מה אתה מאחל לעיר ביום חגה?

"מאחל לירושלים להיות יותר סובלנית ופלורליסטית,  להיות מאוחדת ולהמשיך להוביל ולהיות בירתה של ישראל וכל העולם".

פוסטים נוספים