לבחור נכון

לבחור נכון.jpg3

איך אדע לבחור מבין כל המקומות שסיירתי בהם מה הכי מתאים לי?

אז הנה… זה קרה… סיימת לסייר ולטייל בארץ, קיבלת את התשובות משלל מקומות השירות שהיית בהם, ועכשיו?! עכשיו צריך לקבל החלטה!

כמו בכל דבר בחיים, אין מושלם – יש את הטוב ביותר עבורך…

כדי לדעת מה המקום הטוב ביותר עבורך כדאי לבחון את הקריטריונים הראשוניים אותם הצבת לעצמך כתנאי חובה במקום השירות שלך ולראות איך הם באים לידי ביטוי במקומות שראית. זה יכול להיות סוג האוכלוסייה איתה את הולכת לעבוד, הגילאים, הצוות, הרכזת, האחראי במקום השירות, המרחק מהבית, אופי המשפחות, סגנון העיר/היישוב/השכונה.

עכשיו בואי נשים את המקומות זה מול זה –

מה הקסם שיש בכל אחד מהמקומות? מה הדבר הראשון שסיפרת עליו כשחזרת הביתה? האם זה משהו ריגעי ובעל קסם שיפוג עם שגרת השירות או שזה הדבר שיספק ויוליך אותך לאורך השנה?

מה הרגשת במקום עצמו?! הרגשת שמכבדים אותך? הרגשת בבית? הרגשת שתהיי משמעותית? סגנון הבנות שנמצאות שם השנה ושהגיעו לסיירת הוא הסגנון שאת רוצה בקרבתו בשנה הבאה?

מה האתגר שמחכה לך במקום? האם יש שם אתגר מקצועי? התנסות חדשה שלא התעסקת בתחומה אף פעם? האם זה מקום שייתן לך כלים, יעצים ויצמיח אותך הלאה?

אז עכשיו אחרי שענית על כל השאלות האלו לעצמך, אנחנו יכולים להתחיל לעשות סדר…

בכל אחד מהפרמטרים יהיה מקום שיוביל, אבל זה הזמן לתת גם לאינטואיציה מקום… מהו המקום שבו הרגשת בנוח והרגשת ששם את יכולה להתפתח.

בבת עמי אנו יודעים ששנת השירות היא שנה שמלאה במעברים: מתלמידה לבת שירות, מעולם הלימודים לעולם העשייה, ממסגרת מובנית למסגרת רחבה עם כללים, משיח עם מורים לשיח עם רכזת ומנהלים, מדאגה לעצמי לדאגה לאחרים ועוד הרבה שינויים. חשוב שאת השינויים האלו תעשי בסביבה מעצימה ומלווה – ולכן בבת עמי תהיה לך רכזת מלווה שעובדת בשיתוף פעולה עם מנהל התקן וכל בעלי תפקידים אחרים שתפגשי בהם במהלך השנה.  תפקיד הרכזת במהלך השנה הוא ללוות אותך ולדאוג לכך שתהיה לך מסגרת, תפקיד מוגדר, הרבה אהבה למקום, אתגר גדול ושמחה פנימית.

את הבחירה צריכה ללוות נחת. אל תסגרי ותחליטי מתוך חיפזון. תשקלי את הדברים ותקבלי החלטה שקולה לאחר התייעצויות עם הורים, חברות, מדריכות, מחנכים.

ועוד קריטריון אחרון אך חשוב לא פחות. אם לתוך מכלול השיקולים האישיים שלך הקשורים לסיפוק, הנאה ומיצוי עצמי, נכנסת גם השאלה איפה עם ישראל צריך אותי יותר –  כאן אין כלל ספק: המקום בשבילך הוא בת עמי. התקנים של בת עמי רבים ומפוזרים על פני כל הארץ, באופן המאפשר לך לבחור את העשייה התורמת שמתאימה במיוחד בשבילך: בתי ספר מבוקשים לצד בתי ספר המתקשים לגייס בנות שירות; גרעינים מבוססים ובעלי שם לעומת גרעינים חדשים המנתבים את דרכם בעשייה המקומית; רק דמייני איך תהיה ההרגשה לסלול יחד עם עוד בנות כמוך את הדרך לשינוי חברתי אמיתי וחדש. את תרוויחי ועם ישראל ירוויח.

ההחלטה על מקום שירות באה עם הרבה מחויבות ואחריות בצידה. ההחלטה על מקום שירות מביאה אל סופו תהליך אחד, ופותחת דלת לעולם של עשייה משמעותית. אז מכולנו כאן בבת עמי: שיהיה בהצלחה!

ואם את בכל זאת זקוקה לעצה טובה – היועצות שלנו מחכות לך בטלפון *2696

פוסטים נוספים