דלג לתוכן המרכזי
תפריט
צרו קשר
גישה מהירה
En
English

אהבה- זה כל הסיפור

אהבה- זה כל הסיפור

נעים להוקיר/ עו"ד מיכל וולדיגר- יוני 2019

זה מקרוב סיימנו את שנת השירות תשע"ט והתחלנו את תש"פ. חלק מהמתנדבות/ים שלנו המשיכו אתנו לשנת שירות שנייה ואליהם הצטרפו חדשים. נתתי להם להתארגן ולהתמקם, ופניתי הפעם למנהלת גיוס ושיווק שלנו, איילת חבה, שהיא עצמה בוגרת בת עמי (אמונה-אלומה). "חבה" משמעותה – אהבה. כל כך מתאים לה.

"בית, חום. משפחה. אהבה", כך אומרת לי איילת, "הן מילים שכ"כ ברורות לנו בשנות ילדותנו. הידיעה שיש לאן לחזור ושיקבלו אותך כמו שאת/ה", ואז לפני 18 שנה, היא הגיעה לשירות לאומי בכפר הילדים נווה מיכאל וגילתה מציאות אחרת. ילדים ללא הורים מתפקדים שגדלים בפנימיות כל חייהם. ילדים שצמאים למילה טובה, לחיבוק, למגע אוהב. זו המציאות של הילדים בבתי הילד וכפרי הנוער ברחבי הארץ. ילדים שלומדים מחדש לאהוב, לסמוך, להישען.

איילת עשתה שנתיים שירות בכפר ועבדה עם ילדים, שלכל אחד מהם, סיפורים שמספיקים לחמישה אנשים. ילדים שרק מחכים שמישהו יהיה לידם מספיק זמן כדי לסמוך עליו, לדבר אתו, לאהוב אותו ושיחזיר אהבה…

רגעי השיא של השנתיים האלו, כך היא מספרת, היו בערבי יום הכיפורים בהם נשארה עם הילדים בכפר ע"מ לתת להם את תחושת היום הקדוש הזה. "בחשבון הנפש השנתי הבנתי פתאום למה זכיתי בכל השנים בבית הוריי … הפער היה בלתי נתפס בין איפה שאני גדלתי לאיפה שהם חיים ולמה הם זוכים עכשיו. השינוי וההזדמנות שכפרי הנוער ובתי הילד מספקים לילדים הוא מרמות הנתינה הגבוהות ביותר בחברה הישראלית".

ואיילת ממשיכה – "במבט לאחור, אלו היו השנתיים הכי אינטנסיביות שלי. הכוחות שנדרשו ממני היו עצומים. ילדה בת 18 שמתמודדת עם ילדים מוכים, אלימים, חסרי ביטחון וחסרי אמון בעולם. היכולת לחנך ולטפל היו שזורים זה בזה. שיחות אישיות תוך כדי ניקוי ראשים מכינים, הרגעת ילדים תוך כדי קיפול כביסה של 13 ילדים, הכנת סנדוויצ'ים ומערכת בלחץ של משפחה ברוכת ילדים".

אבל למרות האתגרים, איילת לא היתה מוותרת על שירות משמעותי שכזה.

"תִּהְיֶה לִי בַּיִת עִם שָׁמַיִם גְּדוֹלִים שֶׁיִּכְסוּ עַל הֲמוֹן פְּגָמִים" (נרקיס)

שלכם, מיכל, יו"ר בת עמי (אמונה-אלומה)