דלג לתוכן המרכזי
תפריט
צרו קשר
גישה מהירה
En
English

לתרום מתוך צניעות מוחלטת

לתרום מתוך צניעות מוחלטת

הצצה לאגף הכי מסווג במשרד הביטחון

"מחקר" ו"פיתוח" מילים שנשמעות לא מעט בהקשר הביטחוני ומהוות חלק משמעותי בדפוס הלוחמה המתחדש של שנות האלפיים. בנות השירות במשרד הביטחון לוקחות חלק פעיל באגפים טכנולוגים החל משלב הרעיון הגולמי ועד ההוצאה לפועל. "אהבתי את הרעיון שבו אני תורמת למדינה מתוך פיתוח האמצעים שיש לנו ולא ע"י תקיפה או לחימה" מספרת לנו א. למה בחרה במשרד הביטחון "היה חשוב לי לתת מעצמי שנתיים למדינה ולשרת בהתאם ליכולות שלי במסגרת שתאפשר לי תנאים שבהם אוכל לשמור על אורח חיים דתי, סביבה נעימה ותפקיד מעניין".

שנים של שיתוף פעולה בין בת עמי למשרד הביטחון הולידו זן חדש של תפקידים ביטחוניים מהשורה הראשונה עבור בנות דתיות רבות. אגפי סייבר, מחקר ופיתוח טכנולוגי הם אולי המסווגים ביותר ולכן החשיפה על אופי התפקיד מצומצמת מאד. ובכל זאת, הבנות בשטח ממליצות לא לפספס את ההזדמנות להגיע רחוק "זו הזדמנות לתרום למדינה באמת- מתוך צניעות וחשאיות כי מעטים האנשים שידעו מה באמת עשית- וזה לא פשוט כשנפגשות כל החברות מהאולפנה וכל אחת מספרת מה היא עושה, או כשלפעמים את רוצה לספר לאמא, לאחות או לחברה קרובה. זה דורש אחריות וזהירות. אבל הצד החיובי- הסיווג יוצר גיבוש ותמיכה בין אנשי האגף".

שירות בתפקידים הטכנולוגיים של משרד הביטחון מתאים לבנות עם ראש ריאלי, חשיבה מדעית\הנדסית ואהבה לתחום. הבנות מתנדבות לצד מיטב העובדים בענף זה, צוברות חוויות מרתקות, ידע, ניסיון שאין שני לו, וכמובן תחושת סיפוק אדירה. "כשעובדים על פיתוח אמצעים שישמשו את המערך הביטחוני, כל דקה שמשקיעים, כל משימה שמבצעים בשקדנות, משפרת את ביצועי האמצעי הטכנולוגי, כך תורמים באופן כמעט ישיר לביטחון המדינה!" אומרת א. ומוסיפה "התפקיד באגף הטכנולוגי דורש המון בגרות. כמות העבודה, האיכות שלה ולעיתים גם אחריות הלמידה תלויים בבת עצמה. אם בת השירות מסוגלת לראות את זה כאתגר ולא כקושי, ומוכנה להתגבר בנחישות- היא יכולה להגיע לשירות משמעותי ביותר".

נדמה שהשילוב של מקצועיות, סביבה חברתית-דתית הולמת ואהבה לתחום יוצרים את הנוסחה המנצחת לשירות לאומי משמעותי. "לא תבינו אם לא תנסו" אומרות הבנות מאגף מפא"ת שכאמור מוגבלות ביכולת לשתף על התנהלות יום יומן "זהו מקום שירות בו אפשר ללמוד המון- ישנם סיורים ופעילויות העשרה- ויש הזדמנויות לתפקידים מאוד מעניינים בלשון המעטה".

לפני שנה או שנתיים גם הן היו מועמדות לשירות במשרד הביטחון, עברו שלב אחרי שלב את תהליך המיון והגיעו לשנה החדשה כשהן לא ממש יודעות מה מחכה להן בהמשך הדרך. מנקודת מבטן היום הן ללא ספק נראות מאושרות ויש להן כמה טיפים קטנים שכדאי לכן להפנים: "תנו את המרב שלכן, לכו עד הסוף ואל תוותרו לעצמכן. השירות במשרד הביטחון הוא מה שאתן תעשו ממנו- אם תחליטו שזה מה שאתן רוצות, ותעבדו קשה- יהיו לכן שנתיים משמעותיות, מלאות בנתינה ובבנייה עצמית. נצלו את הזמן ללמוד- גם בתחומים הטכנולוגיים וגם בתחומים האישיותיים, כי במשרד הביטחון יש המון אנשים שניתן ללמוד מהם כל כך הרבה בכל אחד מהתחומים הללו. וכמובן, תהנו:)"