דלג לתוכן המרכזי
תפריט
צרו קשר
גישה מהירה
En
English

מדליקות את הלבבות

מדליקות את הלבבות

חנוכה תש"פ בבת עמי

חג חנוכה בבת עמי, כבכל שנה, היה מלא באור. בנות השירות שלנו ברחבי הארץ פעלו במהלך שמונת ימי החג בתקנים השונים. הן דאגו להכניס אור לבתי הקשישים, לשמוח עם ילדי השכונה, להפעיל את כל מי שאפשר וליצור אווירת חג מיוחדת.

בנות גרעין אופקים הצטרפו למרכז הגיל הרך בעיר, להפנינג חנוכה גדול . הן הכינו תחנות יצירה של סביבונים, כתבו חידות והפעילו את הילדים. כבכל שנה השתתפו הבנות בפרויקט "נר מחבר" בעיר, בו הולכים יחד עם משפחות מאופקים, ילדים ונוער, להדלקת נרות חגיגית בבתי הקשישים. בנוסף, שלושת סניפי "יוצרים חלום" באופקים יצאו יחד עם בנות השירות להצגה בהיכל התרבות באשקלון. בנות השירות דאגו לסופגניות, חידות, דמי חנוכה ואוירה חגיגית.

הדלקת נרות גרעין יבנה

בגרעין דימונה השתתפו הבנות בפעילות "מאירים את העיר". כל מספר בנות הלכו לבתי קשישים בעיר להדלקת נרות, ולאחר מכן התקבצו כולן להדלקת נרות חגיגית משותפת. במהלך חנוכה הפעילו הבנות את קייטנת "חסמבה", קייטנה המיועדת לילדים בעלי צרכים מיוחדים המשולבים במסגרות רגילות, ובחנוכה כאשר יש חופש, יש צורך גדול להפעיל אותם. בנות השירות מספרות על ההערכה הגדולה של ההורים ועל התגובות היפות, "הילדים חוזרים עם חיוך על הפנים, וכבר מחכים למחר", כך נכתב בקבוצות הווצאפ. יעל, בת שירות בגרעין דימונה מספרת, "חשוב לנו לעזור להורים עם הילדים לכמה שעות בבוקר, זה עזרה גדולה עבורם". נאוה, בת שירות נוספת משתפת בעשייה המיוחדת של הגרעין, "היה מדהים. הרגשנו את הכוח של הקבוצה לפעול ולעשות טוב. אחרי תקופה של שגרה שבה כל אחת פועלת לבד בתקן שלה, היה כיף לחזור לביחד ולגודל של הגרעין. תזכורת קטנה למה הגענו דווקא לגרעין דימונה"

קייטנת חסמבה של גרעין דימונה

גרעין רעות בתל באביב חגגו מסיבות חנוכה בתקנים השונים. בנוסף יצאו הבנות לבתי קשישים בעיר להדליק איתם נר ראשון. לאחר ההדלקות הצטרפו הבנות להדלקת נרות שכונתית ברחבת "קפה שפירא" בשיתוף ישיבת "אורות שאול". בנר שני הרימו הבנות הפנינג ענק אליו הגיעו מאות אנשים מהשכונה, והן מספרות שהיה שווה את כל העבודה הקשה. במהלך החג יצאו הבנות למועדון קידום נוער קרית שלום לצביעת קירות כחלק משיפוץ המועדון. שרון, מנהל המועדון כתב, "מדהימות אחת אחת! הן היו שותפות מלאות  לעשייה. יישר כח איזו מוטיבציה גבוהה, פשוט כיף". בנות גרעין רעות בתל אביב לא שכחו את שכינהן לבניין, וגם איתם חגגו. דיירי הבניין מיהרו לפרגן, ״תודה לבנות שמארגנות כל שנה את טקס הדלקת נרות חנוכה בלובי הבניין. תבורכו, זוהי תמונה של אחדות ושכנות טובה. חנוכה שמח ומאושר".

גרעין התקווה בהדלקת נרות עם קשישים

גרעין התקווה בתל אביב חגגו עם תושבי הבניין את נר ראשון של חנוכה. אמונה, בת שירות בגרעין מספרת, "היה טוב! היו תגובות טובות מאוד מהשכנים ונוצר חיבור טוב וחשוב לנו עם השכנים, ובינם לבין עצמם". הבנות לקחו חלק במצעד לפידים והדלקת נרות משותפת בבתי קשישים בשכונה. גם בנות גרעין יבנה חגגו בבתי קשישים. בנות שח"ם של יבנה ארגנו מסיבת חנוכה מושקת למשפחות ולחניכים. במהלך החג יצאו הבנות להתנדבות בעמותת "להושיט יד", עמותה של חולי סרטן. הבנות התחפשו, רקדו עם הילדים, שימחו וחגגו איתם את החג. לכבוד נר אחרון של חנוכה הבנות הפעילו פעילות במסגרת "שכן קרוב", עם משחקים יצירות וסופגניות טעימות. במקביל הפעילו הבנות הפנינג חנוכה שווה יחד עם גרעין "לשם שמיים" לילדי הקהילה, עם היצירות משחקים ומופע קסמים! ליאת, רכזת בנות השירות של גרעין התקווה מספרת על העשייה של הבנות, "להיות בת גרעין התקווה ועוד בחנוכה זה ממש אור. הבנות מוסיפות הדלקה ופעילות בכל מקום בשכונה, שצריך אהבה, צריך מסורת וצריך ביחד".

גרעין יבנה עם "להושיט יד"

בנות גרעין נתניה לא נחו לרגע במהלך חג חנוכה. בנר ראשון יצאו הבנות להדליק נרות אצל משפחות וקשישים מהשכונה על מנת שלא ידליקו נרות לבד. "חילקנו להם חנוכיות וסופגניות ושרנו איתם שירי חנוכה. היה ממש חשוב ומרומם", מספרת לירון, בת שירות בגרעין נתניה. בנר שני יצאו הבנות למעון נכים שנמצא בשכונת דורה, יחד עם הנוער והדליקו איתם חנוכה בשירה ובריקודים. הבנות הפעילו ביד רמה קייטנת "כיפעקיבא" לילדי שכונת דורה. בת אל, רכזת בנות השירות בנתניה מספרת על הקייטנה, "הקייטנה היא מסורת ארוכת שנים בגרעין, זה התחיל מקייטנה בחופש הגדול ובשנים האחרונות זה הפך להיות הדבר הכי חם בשכונות דורה ואזורים. לא רק בקיץ, גם בחנוכה ובפסח. השנה התקבצנו בסניפי בנ"ע ונרשמו כ- 50 ילדים ליומיים של פעילות מטורפת. הפעלות, יצירות וסופגניות בשפע! בנות השירות הפיקו מא' ועד ת' החל מגיוס תרומות, הכנת הפעילויות ועד ליומיים שעשו שבהם הפעילו את הילדים, אלופות".

גרעין נתניה