דלג לתוכן המרכזי
תפריט
צרו קשר
גישה מהירה
En
English

רק על עצמי לספר ידעתי

רק על עצמי לספר ידעתי

שירות לאומי במשרד הביטחון

קוראים לי א. ואני משרתת באגף הכספים.

איך מגיעים למשרד הביטחון?

נכנסתי למיונים בעקבות חוויות טובות ששמעתי מבנות שמשרתות במשרד הביטחון ולמדו שנה מעליי (אולפנית ת”א). נרשמתי באתר “בת עמי” ועברתי את ההכוון בהצלחה.

הגעתי למיונים קצת חוששת, מפחדת לפתח ציפיות. ידעתי שכמוני יש עוד הרבה בנות מקסימות ואיכותיות שרוצות גם לשרת במשרד הביטחון, אבל האמנתי שאם הן יכולות גם אני יכולה.

בסיירת הרגשתי שזה המקום בשבילי- הסביבה המשרדית עם העבודה הארגונית שתיתן לי מקום “להגדיל ראש” כמו שאני אוהבת. ידעתי שהכישורים שלי יחד עם רצון ומוטיבציה יעזרו לי להגיע לשירות המשמעותי שחיפשתי, וכשבישרו לי שהתקבלתי הבחירה במשרד הביטחון הייתה ברורה.

מה קורה איתי כיום?

לשמחתי אני בתפקיד מורכב ומגוון שנותן מענה לאנשי משהב”ט וצה”ל שטסים לחו”ל במסגרת תפקידם, ומשלב את החלק המקצועי עם המשרדי וכולל שימוש בתוכנות מידע, עבודה מול גורמים חיצוניים, מענה טלפוני וקבלת קהל.

תוך כדי השירות הבנתי לאיזה מערכת נכנסתי- לעולם סודי ורגיש, שחושף אותי לקונסוליות שגרירויות וגורמים זרים. במקום הזה אני יכולה להוכיח את היתרונות שלי- גם לתרום וגם לקבל חזרה מהניסיון המקצועי של אנשים בכירים.

עם הפנים לשנה הבאה…

אני ממשיכה שנה הבאה כי טוב לי במקום שאני נמצאת בו, אני קמה כל בוקר עם חיוך ונהנית להגיע למשרד הביטחון.

אני מוקפת באנשים מקסימים שכיף לעבוד איתם. לפני העבודה, אני קודם כל אוריאן- בת השירות. יש אצלנו במשרד יחס חם, חברי ומטפח בין עובדי המשרד, בנות השרות והחיילות.

מתחילת השנה ועד עכשיו למדתי המון וברור שיש לי עוד כל כך הרבה ללמוד- מתייחסים אליי כאן כאל עובדת מן המניין ולממונים שלי אכפת ממני, יש להם רצון לעזור וללמד אותי הכול מהבסיס כדי אעשה דברים מתוך הבנה ושייכות, ובזכות זה אני מרגישה משמעותית במשרד הביטחון.

כיום, לקראת סוף שנת השירות הראשונה שלי אני יודעת שמקום השירות והידע שרכשתי בהחלט עיצבו אותי. אני שמחה שבחרתי לשרת שנתיים כי עכשיו אני יודעת יותר מתמיד ששנה נוספת תחדד לי את הכיוון בו ארצה להמשיך ותהיה לי קרש קפיצה לחיים.

מילה לקוראות-

פעם אמרו לי שהכי קל להיות בסביבה משרדית ראש קטן- ואולי במקומות מסוימים זה נכון,

אבל מניסיוני האישי אני כבר יודעת שבשביל להצליח לתרום בשירות משמעותי, צריך להיות “ראש גדול” במשרד הביטחון…