דלג לתוכן המרכזי
תפריט
צרו קשר
גישה מהירה
En
English

לכבוד שבת קודש

לכבוד שבת קודש

שבת עולמית תש"פ

בשבת האחרונה התקיימה השבת העולמית, ובבת עמי כבכל שנה דאגו בנות הגרעינים לציין את השבת המיוחדת במספר פעילויות ותוכן מיוחד. בנות השירות הכינו מגוון פעילויות עם האוכלוסיות השונות, הייתה שבת מרוממת ומרגשת בהובלתן של בנות השירות.  

בגרעין רעות בתל אביב חגגו הבנות בארבע פעילויות שונות. לקראת שבת יצאו הבנות בקבוצות קטנות לבקר את הקשישים בשכונה, הן חילקו להן נרות שבת ובירכו אותם, הקשישים התרגשו מאוד מהביקורים, היה מפגש מרגש ומיוחד. ביום חמישי קיימו הבנות הפרשת חלה לנשות השכונה, הבנות אספו שמות לתפילה. שרה, בת שירות בגרעין רעות מספרת, "התפללנו כולן יחד, היה מעמד מרגש מאוד. כל אחת חזרה עם חלות ומזכרת קטנה". בערב שבת התקיימה קבלת שבת מוזיקלית מיוחדת עם סניף בני עקיבא קרית שלום, ובסעודה שלישית התאספו הבנות לסעודה שירים ודברי תורה. "נהננו מאוד לפגוש את כולם ולשיר יחד, היה כיף לסיים שבת כל כך מיוחדת", משתפת שרה.

קבלת שבת מוזיקלית ברעין רעות

בגרעין בת ים פרסמו הבנות פרסומים בפורומים השונים והזמינו את כולם לקבלת שבת מיוחדת ביחד עם השינשינים בעיר, על חוף הים. איילת, בת שירות בגרעין בת ים מספרת, "שרנו שירים שמתאימים לכולם, השינשינים שרו איתנו והיה מרגש". לאחר מכן יצאו הבנות יחד עם השינשינים להתפלל בבתי הכנסת בשכונה. "הם לא דתיים, ועם זאת הם התעניינו, הראנו להם את התפילה, והם מאוד השתדלו" איילת משתפת מחוויות השבת. ארוחת השבת הייתה מיוחדת, הש"ש הכינו פעילות עם מסר חינוכי על הכרת הטוב. "הייתה תחושה טובה בגרעין, היה שונה ומיוחד להעביר את השבת עם אנשים שאנחנו פחות מכירים".

בדימונה החליטו הבנות להתחבר לאוכלוסיות השונות בעיר. רות, רכזת בנות השירות של גרעין דימונה מספרת על מאחורי הקלעים," אין ספק שדימונה זכתה בגרעין בנות איכותיות ומלאות רצון ומוטיבציה,  מה שעושים – עושים באהבה ועד הסוף. לשבת העולמית בדימונה, הושקעה מחשבה רבה איך להגיע לטווח גילאים ואוכלוסיות מגוונות, התרגשתי לראות את הבנות בהכנה של הצ'ופרים הפינוקים ופעילות בנושא השבת לילדי העיר והכל באווירה נעימה ושמחה" היא משתפת. עדי בת השירות מספרת, "ארגנו הפרשת חלה במועדון נוער בעיר, הילדים הכינו איתנו חלות", היא ממשיכה" אנשי הצוות במועדון נוער אמרו כמה היה טוב שבאנו וביקשו שנבוא שוב להעביר פעילויות בנושא יהדות ומעגל השנה". במקביל חילקו הבנות חלות לשכנים, ודאגו לשכנים הקרובים שלהם. "ביום שישי הלכנו לשמח בבית אבות בעיר לקראת שבת, עשינו לקשישים קבלת שבת", היא מספרת, "היה מרגש לראות את השמחה בעיניים של ותיקי העיר ומשפחותיהם". רות הרכזת מוסיפה, "מאור הפנים בהפרשת חלה עם נוער דימונה, עם הקשישים ושירי השבת לצד כלי נגינה שגרמו לעיניים של כולנו לדמוע מהתרגשות. הבנות מביאות רוח מרעננת ומשמחת, מוסיפות בהרבה ענווה ואחריות אור וטוב בכל מקום שאליו מגיעות ונוגעות כמו מים חיים בלב מדבר".

בנות גרעין קרית גת התאספו ביום חמישי עם בנות התיכון להפרשת חלה ואריזת חלות נרות וברכת הדלקת נרות לחלק לקשישים בבית אבות בשכונה. "הסברנו לקשישים מה עושים ומתי מדליקים, הייתה חוויה מיוחדת הם שמחו מאוד שבאנו". בשבת עצמה עשינו פעילות לילדי השכונה. בשדרות, ביום בחמישי בערב התקיימה הפרשת חלה מיחדת לתושבי שדרות שבנות הגרעין ארגנו. ביום שישי הייתה הפרשת חלה בבתי הספר היסודיים, ומשם הלכו הבנות למסדר הדר. בערב השבת קיימו הבנות סעודת שבת גרעינים ומגבשת, בבוקר אכלו את משפחות הגרעין ומארחות אותן ביד רחבה כל שבת, ואחר הצהריים ארגנו הבנות סעודה שלישית לתושבי השכונה. גרעין יבנה דאגו לתושבים לפני שבת לערכת הדלקת נרות, ובנתניה חילקו הבנות יחד עם סניף בני עקיבא 'אזורים' מעל 600 ערכות בשכונה ובקניון הגדול בעיר. אין שום ספק שבנות השירות של בת עמי הרימו יחד שבת מרוממת והכניסו את האווירה המיוחדת של שבת גם לבתים שלא תמיד זוכים לזה. אשריכן בנות!