ככה פותחים שנה!

חגים

ככה פותחים שנה!

 

"הקיץ עבר, החום הגדול שנה חדשה באה לכל", הקיץ עבר, הטמפרטורות מעט ירדו,  שנה חדשה הגיעה, ובבת עמי כבר עסוקים בפעילויות לכבוד השנה החדשה.

נתחיל בסמינריון ישובי הנעשה בכל יישוב ויישוב, בו התכנסו כל בנות השירות בתקני החינוך עם הרכזות וצוות ההנהלה ליום מרומם בגבעת וושינגטון. הערב עסק בשליחות החשובה של הבנות בשנת השירות. הרב בני נכטיילר מנכ"ל בת עמי ויו"רית העמותה מיכל וולדיגר בירכו את הבנות לקראת השנה החדשה. זיו שילון שנפצע ב"צוק איתן" הגיע לספר את סיפורו. סיפור מעורר השראה על כוח רצון, התמודדות לא קלה, והצלחה בהשגת יעדים שנראים לפעמים בלתי אפשריים.  המשך היום היה חוויתי ומלא באנרגיות. סדנאות שונות כמו: תיפוף, NLP, סדנה זוגית, בריכה, כוכב נולד, דימיון מודרך והעצמה נשית, העצימו והטעינו את הבנות לקראת שנת השירות.  לסיום, נהננו ממופע מלא שירים וריקודים ממלא כוחות ואנרגיות, ממריץ לקראת השנה החדשה למרות השגרה המקוטעת של החגים. כיף כל כך להתחיל כך שנה בה מחכה לבנות עשייה מרובה, הרבה אתגרים וחוויות מיוחדות.

מיד עם תחילת השירות, שבוע אחרי, התחילו הבנות במלוא המרץ לעסוק במספר פעילויות והשתלבות בקהילות בהן הן מתנדבות. הפעילויות כעסקו במעגלים שונים בהם הבנות נמצאות במהלך היומיום שלהן: תקני השירות שלהן, מקומות המגורים שלהן והעיר בה הן פועלות.

בנות משרד הביטחון התכנסו במשרד ליום קליטה רב רושם בבית הפלמ"ח בתל אביב. בנות השירות שמעו שיחה מפי ראש אגף ההון האנושי במשרד, סא"ל ירון מזרחי מפקד היחידה הצבאית. וכן הנחיות והסברים על השירות במשרד. לאחר מכן זכו הבנות לקליטה אישית במסגרת האגפים בהן הן משובצות. בנות השירות הבוגרות קיבלו את פניהן והכניסו אותן לעניינים. במשרד הבטחון משרתות 410 בנות שירות. זה כוח גדול ומשמעותי, שמוביל ותורם לעשייה הביטחונית בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים. גם מעבר לים התחילו ההכנות לשנה החדשה, בבתי הספר היהודיים בתפוצות הכינו עבור התלמידים פעילויות המלמדות על חגי תשרי, תפילות, ונערכו סליחות מיוחדות ברחבי עולם. בנות השירות רחוקות מהבית ומהמוכר להן, ולא מהססות למרות המרחק לפתוח שנה במלוא המרץ והאנרגיות. נחמד  לדעת שיש מי שדואג לתלמידים  והמשפחות היהודיות  הנמצאות בתפוצות לחגים מרוממים ומרגשים.

בנות השירות בקיבוץ עלומים החליטו להתחבר ולפנק את משפחות הקיבוץ כבר על ההתחלה ועשו זאת האמצעות שדרוג והעשרת שולחן השבת בקיבוץ. בנות השירות אפו חלות לכל משפחות הקיבוץ. אין יותר מפנק מזה לקראת השנה החדשה. תגובות תושבי הקיבוץ היו חמות ונלהבות ויצרו קשרים ותחושת נוחות מיידית של בנות השירות בקיבוץ.

גם בנות השירות ביהוד החליטו ללכת על שמחה ובגדול! ביהוד קמו בבוקר ערב החג לאוטובוסים מקושטים בברכות שנה טובה. אין כמו להכניס את העיר לאווירת חג בדרך כה מקורית. התושבים התלהבו ושמחו מאוד ששדרגו להם את הנסיעה לסידורים וההכנות  בערב החג.  בנוסף, בנות הגרעין הצטרפו ל"שבת תשובה" של חבב סניף יהוד ברובע היהודי בירושלים. שם נהנו החניכים מאוירת שבת מיוחדת, תפילות בכותל, שבת ירושלמית מהנה ומרוממת. גרעין חולון, גרעין הדר בת"א ואופקים יצאו לשכונה ולשקו העירוני ובידהן תפוח בדבש להמתיק לתושבים את השנה החדשה. תושבי השכונה והקונים בירכו את הבנות בשנת עשייה משמעותית ושמחו על הגעתן. בנות גרעין חולון ממשיכות את פרויקט שכן קרוב, הן תלו בבנייני המגורים שלהן שלטי "שנה טובה" על דלתות הבתים, ובכך הגבירו את ההיכרות והחיבור עם השכונה.

ולקינוח בנות גרעין קרית אונו החליטו לחבר בין ילדי העיר לחולים המאושפזים בבתי חולים בקרבת מקום. הבנות כינסו את ילדי העיר בפארק העירוני, שמו מוזיקה מרנינה והפעילו את הילדים ביצירת כרטיסי שנה טובה שיועדו לחולים ולחיילים.

רחל פדור, מנהלת מחוז ירושלים, מסכמת את תחילת השנה ותקופת החגים: "מימי השירות המועטים שהיו מתחילת השנה ובין החגים ניתן בהחלט לראות שבורכנו בבנות שירות מלאות מרץ והן מוכנות לשנה מלאה בחוויות, באתגרים, כיף וחיבור לעם ישראל. אנו בטוחים כי הבנות יחוו שנה של שליחות בכל מובני החיים"

נאחל לכולן "שיפה ושונה תהא השנה אשר מתחילה לה היום"…

פוסטים נוספים