יום בחיי שמיניסטית

עמבר

הי, אז קוראים לי עמבר ואני יועצת הכוונה במוקד הטלפוני של 'בת עמי'. בתקופה הזו שפורפרת הטלפון בעמדה שלי לא נחה לרגע. אני מכוונת ה מ ו ן שמיניסטיות ומלווה אותן עד למציאת אפשרויות שירות לאומי רלוונטיות עבורן לשנה הבאה. במוקד פוגשים הכל- בנות מבולבלות, חוששות, וגם כאלו החלטיות או 'נעולות' על תקן אחד ומיוחד. אני מוצאת את עצמי ממליצה בחום על מקומות שונים בכל רחבי הארץ. התקופה האינטנסיבית הזו הביאה אותי לחשוב שעל מנת לתת את המענה הכי טוב לשמיניסטיות לא יזיק לי לחזור קצת אחורה בזמן כדי להיזכר ובעיקר כדי לחוש על בשרי מה בדיוק חוות הבנות בצד השני של הקו.

אז במקום לחשוב- עשיתי :)

הפכתי לשמינסטית ליום אחד והלכתי לסיירת בגרעין קטמונים בירושלים.

האמת, שהתרגשתי. למרות שלראיון ולדינמיקות הקבוצתיות אין שום השפעה על המשך חיי, התרגשתי. וזה גרם לי להבין היטב מה עובר על שאר הבנות שישבו מסביבי, כמה מאמץ ואנרגיה דורשת מהם כל קימה בבוקר, נסיעה, סיור וראיון במקום מסוים. יאמר לזכותה של הרכזת שהיא קיבלה אותי בחביבות, התעניינה בשלומי והציעה לי להתכבד משולחן האוכל. אנושיות, לבביות- כמה זה חשוב. כמה זה מרגיע.

גם ברמת המקצועית, בנות השירות הנוכחיות והרכזת ענו לנו על כל השאלות שלנו על מנת שנדע אם המקום באמת מתאים לנו. הערכתי את הכנות שלהן.
חיש מהר האווירה הפכה נעימה וממש לא מלחיצה.

משהו חדש שלא זכור לי מימי הסיירות שלי היה פעילות של דינמיקה קבוצתית. על פניו- הנה עוד 'מבחן', עוד פעם את צריכה להוכיח את עצמך מול השאר אבל בפועל נהפוך הוא- המטרה של הדינמיקה הייתה שכל בת תשתף ברגשות שלה. עלו בשיח רגשות מעורבים כמו פחד, חשש, סקרנות, וציפייה. והתחושות הכלליות היו- מצד אחד אי ודאות ומצד שני תקווה ורצון לעשות טוב.

לאחר מכן הגיע הרגע של הריאיון האישי. גם כאן, הכל היה קצר וענייני, נשאלו שאלות מכוונות, שיכולות גם לעזור לבת עצמה להבין אם היא רוצה להיות בשירות הזה. (למשל- למה דווקא לעבוד עם ילדים? ומה את חושבת שגרעין יכול לתרום לך וגם לשכונה?) בסופו של הריאיון האישי כל בת הלכה לסיור וראיון בתקן שרצתה.

 

במהלך היום דיברתי 'בגובה העיניים' עם הבנות שהיו איתי בסיירת. הן שיתפו אותי במה שעובר עליהן, שמעתי גם השוואות לסיירות שהיו בהן במקומות אחרים. השיחה איתן עזרה לי מאד להתחבר אליכן, השמיניסטיות, ולהבין יותר טוב את התקופה העמוסה מנטלית, פיזית ורגשית שבה אתן נמצאות.

שמחתי מאד לחוות 'יום בחיי שמיניסטית' אני בטוחה שבעקבותיו אוכל לסייע לכן באופן משמעותי, רגיש ומכיל הרבה יותר עד למציאת שירות לאומי מתאים.

 

עד שאקבל תשובה אם התקבלתי,

מוזמנות תמיד להתקשר

2696*

שיהיה המון המון בהצלחה!

עמבר.

פוסטים נוספים