חיים בפלוס – מכינים אותך לחיים

250 בנות בת עמי בשירות לאומי יעברו קורס של "חיים בפלוס": הכנה כלכלית לקראת היציאה לחיים בכלל ולחיי הנישואין בפרט
chaim_plus_b

למעלה מ-250 בנות שירות לאומי במסגרת "בת עמי" יעברו השנה קורס בהתנהלות כלכלית נבונה מטעם עמותת "חיים בפלוס" כהכנה לחיים ולחיי הנישואין. את הקורס יעבירו מנטורים פיננסים בגילאי ה-20 מטעם הארגון שבעצמם חיים בפלוס ומהווים מודל לחיקוי לבנות השירות.

הקורס, שיכלול חמישה מפגשים, יסייע לבנות השירות בהתמודדות עם האתגרים הכלכליים העומדים בפני נשים צעירות העומדות לקבל החלטות רציניות כמו בחירת בן זוג, מקצוע, ורמת חיים. הבנות ירכשו בקורס מיומנויות שונות שיעזרו להן להגיע להצלחה כלכלית, כגון: בניית תקציב, קריאת דף חשבון בנק, ותקשורת פתוחה עם בן זוג בנושא הכסף.

chaim_plus_n

בארגון 'חיים בפלוס' מסבירים כי הכנה לעצמאות כלכלית נחוצה במיוחד לבנות בגיל זהמכלל המגזרים, היות וקל יותר ללמוד הרגלים נכונים בגיל צעיר, לפני החתונה, מאשר לתקן טעויות אחרי שמתדרדרים לאוברדרפט וחובות.

"כיום, כאשר זוגות צעירים רבים מתקשים בניהול כלכלי יומיומי, ורבים מהם אף מגיעים למשברים וגירושין בעקבות מצבם הפיננסי, חשוב שתהיה להם הכוונה ועזרה מתאימה בדיוק בנקודה בה הם מבצעים את צעדיהם הכלכליים הראשונים ומתכננים את חייהם העתידיים".

במקביל להעברת המפגשים הפרונטליים, המנטורים של "חיים בפלוס", ילוו את הבנות באינטראקציות אישיות. כך הם יתמכו בהן באופן אישי בתהליך רכישת הכלים החדשים, כמו ההיכרות עם דף חשבון הבנק והימנעות מ"מינוס", שימוש מחושב במשכורת מהשירות הלאומי וניהול משא ומתן מול ספקים כמו חברת הסלולר.

בעמותת "חיים בפלוס" מסכמים את שיתוף הפעולה בכך שהחזון של שני הארגונים הוא לתת לבנות השירות כישורים בדרך לעצמאות ואחריות כחלק ממכלול הכלים הנצרכים לזוגיות מוצלחת.

פוסטים נוספים