המרכז למחקר גרעיני בשורק

המרכז למחקר גרעיני (ממ"ג) שורק הוא מעבדה למחקר ופיתוח שימושי של הוועדה לאנרגיה אטומית. פעילויותיה כוללות מו"פ לייזרים ואלקטרואופטיקה, רפואה גרעינית ורדיורוקחות, בדיקות לא הרסניות, אפיון ובדיקת רכיבי חלל, גידול גבישים ופיתוח גלאי קרינה חדשניים. בממ"ג משתלבות מידי שנה כ- 30 מתנדבות בתחום האדמיניסטרציה או במעבדות המחקר. את המרכז מתפעלים קבוצה קטנה של מדענים צעירים שמדברים על שליחות וציונות כחלק משגרת עבודתם. בואי להיות חלק מנבחרת זו שנמצאת בחזית המדע והטכנולוגיה בארץ.

mmg_b

המרכז למחקר גרעיני, נחל שורק

ממ"ג שורק הוקם ע"י הועדה לאנרגיה אטומית בסוף שנות ה-50 במטרה לקדם את בניית התשתית הטכנולוגית לשימוש בשיטות גרעיניות במשק החשמל, בתעשייה, ברפואה ובחקלאות בארץ.

מרכז למחקר גרעיני שורק (ממ"ג), הפועל בראשות הוועדה לאנרגיה אטומית, נמנה על מובילי מחקר ופיתוח יישומי של מדינת ישראל במגוון טכנולוגיות גרעין ופוטוניקה. זהו כור המחקר הגרעיני הראשון של ישראל. במהלך השנים התרחבה הפעילות המדעית והטכנולוגית במרכז ופנתה לכיוונים נוספים.

כיום ממ"ג הוא ארגון בעל מעמד מבוסס של מצוינות מדעית וטכנולוגית בתחומי פיזיקה והנדסה גרעינית, רפואה גרעינית, בדיקות לא הרסניות, יישומי לייזרים וחומרים אפוטרוניים, בדיקות עמידות של רכיבים וחומרים בסביבת חלל, בטיחות קרינה ועוד.

mmg_n

 

שירות לאומי בממ"ג

כיום מתנדבות במרכז לחקר גרעיני כ- 30 בנות שירות המהוות חלק בלתי נפרד מצוות העובדים ברמת ההכשרה, התפקיד והגיבוש.

בנות השירות משולבות בארבעה מסלולי שירות:

תפקידי מטה: הבנות משתלבות בתפקידים מקצועיים במחלקות השונות. כגון: משאבי אנוש, חשבות, גיוס ועוד.

תפקידי סייבר

תפקידים טכנולוגיים: הבנות מצטוותות לתפקידי מחקר ומיחשוב בתחומי אלקטרו-אופטיקה, חלל רעידות אדמה, לייזר, הנדסה גרעינית ועוד.

תפקידים אקדמים – מיועד לבעלות תואר ראשון במדעי המחשב.

 

ספיר לוי, מתנדבת שסיימה שנתיים שירות באגף פ"י מספרת:

הגעתי לאגף פ"י לפני שלוש שנים למחלקת לייזרי סיב, שם השתלבתי בתהליך ייצור של מצמדים אופטיים. מדובר על עבודה בפס יצור בתנאים סטריליים ובסיוע בפיתוח תהליכים ועבודה עם לייזר. התפקיד דורש דיוק, ריכוז, אחריות ושמירה על סודיות.

קיבלו אותי כאן באהבה ובהבנה, וחוויתי 3 שנים מרתקות ונפלאות במחלקה. האווירה נהדרת, והכל מתבצע תוך שיתוף פעולה מלא. אנשים מדהימים שנותנים מקום והתייחסות שווה למרות היעדר ידע קודם. העבודה הישירה עם החוקרים מעניינת, מרתקת ומלאת למידה. עברתי פה תהליך של התבגרות, פיתוח החשיבה ועבודה על מידת הסבלנות.

אין די מילים בפי להביע את הערכתי.

נגישות למקום

כל התקנים בממ"ג מיועדים לבנות בית (כלומר: תקנים ללא דיור) אולם הממ"ג מפעיל מערך הסעות ממקומות מרכזיים ברחבי הארץ – תל אביב, פתח תקווה, הרצליה, רעננה, בית שמש, קרית גת, נתיבות, יבנה, ראשון לציון, אשדוד, ירושלים, כפר סבא, גוש עציון, באר שבע ועוד.

אלו בנות אנחנו מחפשים לממ"ג?

בנות עם ראש גדול, רציניות, בעלות מוטיבציה גבוהה, בנות שמתחברות למחקר ערכי ולעשייה ביטחונית, בנות שמוכנות להתחייב לשנתיים שירות.

לטופס הרשמה למיונים לממ"ג

 

 

מה מיוחד בממ"ג?

בנות השירות בממ"ג הינן חלק בלתי נפרד מצוות המקום. הן שותפות לימי הווי וכיף, מצטרפות לארוחת הצהרים במקום, נהנות מכל התנאים שעובדי המקום מקבלים ובנוסף, מקבלות מעטפת חמה ומכילה מבת עמי. הרבה מבנות השירות ממשיכות בעתיד לעבוד בתחום הביטחון בממ"ג או במתקנים בטחוניים משיקים.

 

 

תהליך המיונים לממ"ג:

  • מילוי שאלון מקוון
  • בת ששלחה את הטופס ונמצאה מתאימה מוזמנת ליום ראיונות (הגעה עם הסעות הממ"ג)
  • יום הראיונות כולל מרכז הערכה (דינמיקה קבוצתית) וראיונות אישיים
  • בנות שעברו בהצלחה את יום הראיונות מופנות לתהליך סיווג ביטחוני

 

למידע נוסף, פני ליועצת ההכוונה שלך או למוקד 2696*


מילוי שאלון מקוון למועמדת לשירות לאומי בממ"ג

 

פוסטים נוספים