גרעין 'אופק', בית שמש

גרעין בית שמש פועל בשכונה מרובת אתגרים חברתיים וקהילתיים. הגרעין מפעיל מועדון לילדים ונוער בסיכון, ערבי נשים, הפעלות לקשישים ומארגן פעילויות בשיתוף העדה האתיופית המקומית.
garin_beit_shemesh_b

הגרעין פועל כשש שנים בעיר, ויש לו מסורת של פעילויות שיא שרובן נעשות בלב העיר בית שמש ומטרתם "להאיר את העיר", ובנוסף יש פרוייקטים מתמשכים לאורך כל השנה – כגון: שעת סיפור בספריה העירונית (נמצאת בשכונת מצוקה), פרויקט העשרה באנגלית, קשר עם קשישים ממשפחות שכול ועוד.

הגרעין שותף בהקמת בית מדרש משותף לש"ש ובנות שירות לאומי בעיר ובכך מהווה חלק מיצירת תרבות של שיתופי פעולה בין כל הצעירים המתנדבים בבית שמש.

כמובן, הגרעין תמיד שמח לאמץ רעיונות חדשים.

תחומי העשייה של הבנות שרות (תקני בוקר)

תקן מס' בנות תחומי העבודה בתקן
היחידה לביקור סדיר -מועדוניות עמותת קהילה 4 4 מועדוניות לילדים בסיכון מגיל גן ועד כיתה ו'. כל אחת מהבנות מצטרפת לצוות של מועדונית, המועדונית מקבלת את הילדים מסיום הגן/ביה"ס ועד לשעה 18:30, זמן המועדונית מוקדש ל"זמן איכות" עבור הילדים.בשעות הבוקר הבנות מלוות את ילדי המועדונית בבתי הספר וחונכות אותן שם. ליווי מקצועי של עו"סית ומנהלת המועדונית
שחם 8 בת שח"ם מקבלת ללוות ילדים משתי משפחות מהקהילה האתיופית,

  • בוקר – ליווי לימודי בבתי הספר עפ"י מערכת מסודרת
  • אחה"צ – ליווי בבית – רגשי או לימודי לפי הגדרת המטרות שנעשית בעזרת רכזת שח"ם

ליווי מקצועי של רכזת שח"ם

עמידר 2 ריכוז והפעלה של מועדון שכונתי לילדי א-והפעלת מועדון נוער – פעם-פעמיים בשבוע.בבוקר יש אפשרויות:ליווי וביקור אצל קשישי השכונה, מעורבות בפרוייקט "רוקמים שכונה", ליווי תלמידים מתקשים בקידום נוער או אמית שחר/דביר
איכות הסביבה 2 הדרכה בגנים ובתי ספר בנושאי איכות הסביבה, עבודה בשותפות עם החווה החקלאית בבית שמש ומרכז הקיימות. חוגים ויוזמות נוספות אחה"צ.
כפר שמעון 2 כפר לאוטיסטים, נמצא בשריגים, כרבע שעה נסיעה מבית שמש.
העבודה בבית הספר לגילאים 13-20, הבנות משתלבות בכיתות האם ובפעילויות המיוחדות
תקן גרעין 1 אחריות על פרוייקטים משותפים, משולבת באופן קבוע במועדון של עמידר.

לפרטים נוספים, סיגלית שרייבר: 054-4709054

פוסטים נוספים