בונים את זה הלאה

"סוכה לכולם" ו"צוות הבונים" ע"ש הלוחמים שנפלו בניה ריין ובניה שראל הי"ד הם רק חלק מיוזמות מבורכות בכל רחבי הארץ של בניית סוכות לאלו שאינם מסוגלים לעשות זאת בעצמם. בין יום כיפור לסוכות ובישראל מוקמות מאות סוכות בידי אנשים טובים באמצע הדרך שמחפשים שותפים.
banimsuka1

גם לנזקקים ולקשישים מגיע להנות בסוכה בחג הקרב ואת זה מבינים היטב חברי סניף בני עקיבא בגבעתיים. הם החלו ביוזמה ברמה המקומית שהפכה מהר מאוד לפרויקט ארצי של בניית סוכות בהתנדבות. דף הפייסבוק "צוות הבונים" התמלא תוך ימים ספורים במאות חברים. שם הם קוראים למתנדבים מכל רחבי הארץ להירתם לפרויקט ולאלו שזקוקים לעזרה במימון ובבניית הסוכה לפנות אליהם. יוזמת "צוות הבונים" נקראת על שמם של בניה ריין הי"ד שנהרג במלחמת לבנון השנייה, ובניה שראל הי"ד שנהרג במבצע צוק איתן. שחר זדה, מדריך בסניף, ממקימי הפרויקט מסביר: המדריכים, העבירו פעולות על דמותם המהווה השראה לדרכינו, אישיותם המופלאה מסמלת מופת בשבילנו ללקיחת אחריות וערבות הדדית והרוח הזו של העשייה הובילה אותנו לפעילות הזו. אין זה מקרי שבשמם של שני החללים "בניה" מסתתר השורש ב-נ-ה. ה' בנה. מסמל את התקווה שיד ה' תסייע לנו במעשי החסד של בניית הסוכות לנזקקים".

banotsuka

קומונרית סניף בני עקיבא בגבעתיים, שחר שדה, מסבירה את חשיבותה של היוזמה: "זו הזדמנות נפלאה לדוגמא אישית של חבריא ב', מדריכים ובוגרי התנועה, שמשרה רוח של נתינה בסניף למול החניכים בחבריא א'. בנוסף, הם שמחים בעבודה הפיזית המשותפת, נהנים מהביחד. במיוחד הם שואבים כוח כאשר הם נוכחים לדעת איזו תועלת ושמחה הביאו. העובדה שהם אלו שיזמו את פרויקט בניית הסוכות,  גורמת להנעה פנימית  ולהנאה פנימית, שיוצרים מוטיבציה לכל באי הסניף לבצע מעשי חסד נוספים"

היוזמה מכה גלים על ידי הפייסבוק והוואטס אפ. הדף של "צוות הבונים" בפייסבוק התמלא במאות חברים, בקשות והצעות התנדבות. עשרות יישובים פנו אל שחר וחבריו והם הגורם המקשר בין ההיצע של המתנדבים לבין הביקוש של אנשים החפצים במישהו שיבנה עבורם את הסוכה. כדי להגיע לקהל היעד המעוניין בשירות בניית הסוכה ובטח שלא מסתובב ברשת, תולים הפעילים מודעות במקומות כמו מכולות, בתי כנסת ובתי קשישים, וכמובן שהמידע עובר מפה לאוזן.

modaasuka

ברמה המקומית היו יוזמות עצמאיות כמו זו של רון ישראלי מנתניה, שהתנדבות היא חלק משגרת חייו,  מטרת הפרויקט שלו היא לעזור לאנשים שפיזית לא יכולים לבנות סוכה וזה הוביל למיסוד יוזמת "סוכה לכולם", אותה הוא מיישם בהוסטל לאנשים מבוגרים. השנה מתווספים עוד אנשים שנרתמים למבצע ופוקחים עין למי מהאנשים בשכונה ניתן לעזור. "ישנה תחושת סיפוק מכך שכולם נרתמים, כל אחד על פי דרכו, סבתא של מישהו תרמה 200 שקל, אחרים תרמו מוטות ועלי דקל לסכך ויש את אלו שתורמים מזמנם בבניית הסוכה עצמה. אני מקווה שהרוח הזאת אף פעם לא תיגמר" מסכם ישראלי.

ronsuka

במבצע חסד זה – העיתוי הוא סוד ההצלחה, It's all about timing. אם אתם רוצים להצטרף ליוזמה – הזדרזו! הצטרפו  דרך קבוצת "צוות הבונים" בפייסבוק, או הקימו קבוצה משלכם כדוגמת "סוכה לכולם", העיקר הוא שתבנו את זה הלאה!

לחצו להצטרף!

פוסטים נוספים