"בהצלחה מקזבלן של אז לקזבלן של היום …"

הכול היה מוכן. התאורה, התלבושות והשחקנים ואז הגיח מבצע "צוק איתן" והארץ געשה, המופע "קזבלן" כמובן בוטל, אך תלמידי כפר הנוער נווה גלים באשדוד קיבלו הזדמנות להעלות את ההצגה במשכן לאומנויות הבמה ולהפוך הצגה מקומית למופע ענק.
kazanblan4

"בהצלחה מקזבלן של אז לקזבלן של היום…" כך נפתח הערב במסר מהשחקן, יהורם גאון, שהקליט עבור ילדי נווה גלים ברכה מיוחדת שפתחה את האירוע.

למעלה משנה עמלו תלמידי כפר הנוער נווה גלים באשדוד על הפקת המחזמר "קזבלן". ההצגה הייתה אמורה להתקיים לקראת סוף שנה שעברה, אך עקב מבצע צוק איתן בוטלה ההצגה עקב הנחיות פיקוד העורף, ראש העיר של אשדוד, יחיאל לסרי, החליט להפתיע את התלמידים בכפר והעניק להם את ההזדמנות להעלות את המופע מחדש בשנה החדשה במשכן לאומנויות הבמה  באשדוד. מקום בו מתקיימים אירועים חשובים ומכובדים בסדר גודל של אלף איש ומעלה.

את תפקיד הבמאי מילא מי שגם ביום יום משמש כמנהל כפר הנוער, דני טורה. מערך שלם של תלמידים וצוות התגייסו למשימה וכך גם בת השירות בכפר, הודיה קקון, "החזרות היו אינטנסיביות ונערכו כמעט מידי יום בשעות הצהריים לאחר הלימודים, היה מרגש לראות את הילדים עוברים תהליך של בגרות ולקיחת אחריות".

"אנחנו אוהבים ונהנים להציג ולשיר, החזרות עבורנו היו חוויה וגיבשו אותנו" כך הספיקו לספר שלו מדינה ושרית יאנקילוב רגע לפני שהם עולים לבמה. שלו (15) כבר שבע שנים בכפר הנוער ומשחק את קזה, תפקיד ראשי בהצגה. שרית (16) משחקת בתפקיד רוזה, שניהם זכו לעלות לשיר כמה משירי המחזמר בקהילה היהודית בפראג, במסגרת שליחות שאירגן הכפר.

על חוויות החזרות בצל הלחימה מספר הנרי חחשווילי (16) שכבר מגיל שש נמצא בכפר ושיחק בהצגה בתפקיד יאנוש הסנדלר, "האזעקות הפריעו לנו, אבל זה היה לטובה, כי עכשיו אנחנו מופיעים במקום גדול יותר והמופע כולו גדול יותר ממה שתוכנן בשנה שעברה". ההתרגשות היתה רבה, התלמידים נתנו הופעה מרשימה ואיכותית שזכתה למחיאות כפיים סוערות מ-1500 איש שהגיעו לצפות.

כאמור השחקן והזמר, יהורם גאון, שימש כתפקיד ראשי בהצגה המקורית "קזבלן" שהועלתה לראשונה בישראל בשנת 1966, ההצגה מספרת על שכונת עולים ביפו שדרכה מוצגות סוגיות הקשורות לחברה הישראלית, בהן השסע העדתי בישראל, יחסי אשכנזים-מזרחים, נישואים בין עדתיים ועוד. 

kazablan2

kazablan3

kazablan1

פוסטים נוספים